sobota, 21 marca 2020 21:24

Zderzenie z pociągiem w sobotni wieczór

 
Zderzenie z pociągiem w sobotni wieczór fot. Rafał Wichniewicz

Do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na linii kolejowej między Gnieznem a Wrześnią.

Do wypadku doszło 21 marca, po godzinie 20:30. Wówczas to służby zostały powiadomione o zderzeniu pociągu z ciągnikiem rolniczym, tuż za stacją w Szczytnikach Czerniejewskich.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pociąg osobowy relacji Gniezno - Września uderzył w ciągnik rolniczy, który przejeżdżał przez tory po nasypie kolejowym w miejscu niedozwolonym - około 150 metrów za drogowym przejazdem kolejowym. W wyniku silnego uderzenia, pojazd przewrócił się do rowu, a sama lokomotywa pociągnęła naczepę, ścinając przy tym także słup trakcyjny. W zdarzeniu nikt z poruszających się pociągiem nie odniósł obrażeń, a kierujący ciągnikiem miał uciec.

Na zdarzenie najechał także pociąg towarowy, jadący od strony Wrześni, który po zatrzymaniu się zablokował przejazd kolejowy.

Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki OSP oraz strażacy z Gniezna, którzy zabezpieczyli rejon wypadku. Wyjaśnianiem jego okoliczności zajmie się policja.

2 komentarzy

  • Link do komentarza bobhaus niedziela, 22 marca 2020 00:53 napisane przez bobhaus

    Gospodarstwa nie starczy by zapłacić odszkodowanie dla PKP czy też innego przewoźnika.Niedozwolone miejsce przejazdu plus gorzała.Skąd tacy się biorą?Chroniczny deficyt rozumu i wypobraźni.A cierpieć będzie rodzina w tym dzieci.

  • Link do komentarza pierożek sobota, 21 marca 2020 22:06 napisane przez pierożek

    przepraszam, ten kierowca ciągnika aby trzeźwy?? na skróty sobie z pola jechał??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane