czwartek, 27 lutego 2020 08:19

Nowe poradnie dla pacjentów szpitala

 
Nowe poradnie dla pacjentów szpitala archiwum redakcji

Już w połowie marca w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski pojawią się dwie nowe poradnie - chorób wewnętrznych oraz pediatryczną. Ponadto usprawniona została praca Laboratorium Analitycznego.

Od 15 marca 2020 roku zespół poradni działających w budynku lecznicy przy ul. św. Jana powiększy się o dwie kolejne. Od tego dnia rozpocznie pracę poradnia chorób wewnętrznych oraz pediatryczna. Szpitalowi udało się uzyskać kontrakt, który obejmuje okres od 15 marca br. do 30 czerwca 2021 roku. 

- Jest to zupełne novum w palecie ambulatoryjnej z zakresu NFZ, ale nie będzie to dotyczyć wszystkich pacjentów, gdyż będą one dedykowane tym, którzy byli hospitalizowani na tych oddziałach. Ma to na celu ograniczenie ilości rehospitalizacji, gdzie pacjent wyleczony jest kontrolowany przez lekarza danej specjalności, aby w momencie, kiedy dojdzie do zaostrzenia lub powikłania leczenia, mógł być zaopatrzony ambulatoryjnie, a nie musiał trafiać do szpitala - mówił Mateusz Hen, dyrektor ds. lecznictwa. Kontrakt z NFZ został zawarty na pół miliona złotych w 2020 roku. W tych poradniach przyjmować mają lekarze z Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Oddziału Dziecięcego Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Ponadto, wychodząc naprzeciwko rosnącemu zainteresowaniu, Laboratorium Analityczne od początku lutego posiada drugie stanowisko rejestracji dla pacjentów laboratoryjnych. Decyzja dyrekcji podyktowana jest potrzebami, które były zauważalne w tym przypadku - oba stanowiska są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 10:00. - Docelowo planowane jest przeniesienie laboratorium do nowego budynku pod koniec roku, dlatego inwestycje w tym zakresie są ograniczone, ale decydujemy się na nie tylko po to, by ludzie nie czekali w kolejkach i nie marnowali swojego czasu - przekazał Mateusz Hen.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane