wtorek, 11 lutego 2020 11:08

1 pijany na 900 skontrolowanych

 
1 pijany na 900 skontrolowanych archiwum redakcji

Wczoraj gnieźnieńscy policjanci drogówki przeprowadzili działania "Alkohol i Narkotyki". Podczas akcji stróże prawa, skontrolowali ponad 900 kierowców.

Działania prowadzone były na terenie powiatu gnieźnieńskiego w poniedziałek, 10 lutego br. Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.

W akcji wzięli udział policjanci ruchu drogowego, którzy skontrolowali ponad 900 kierujących. Wśród tej sporej grupy ujawniono tylko jeden przypadek - w Mielnie w gminie Mieleszyn 53-letni mieszkaniec naszego powiatu prowadził samochód marki Renault będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. 53-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane