poniedziałek, 10 lutego 2020 15:47

Trzech pijanych kierowców w jeden weekend

 
Trzech pijanych kierowców w jeden weekend archiwum redakcji

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W miniony weekend na terenie powiatu zatrzymano 3 kierujących samochodami, którzy wcześniej spożywali alkohol. 

Do pierwszej z sytuacji doszło w sobotę 8 lutego po godzinie 17:00 na ul. 17 Dywizji Piechoty w Gnieźnie. To tam miało miejsce obywatelskie zatrzymanie 66-letniego kierowcy Mazdy. Badanie alkomatem przez wezwanych na miejsce policjantów wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia na ulicy Warszawskiej w Witkowie, 20-letni mieszkaniec powiatu konińskiego kierował Audi mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez miejscowych funkcjonariuszy.

W niedzielę rano 9 lutego policjanci wydziału ruchu drogowego na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Citroenem. Okazało się, że w jego organizmie było 0,27 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy należące do 40-letniego mieszkańca Nakła Nad Notecią. Jego auto zabezpieczono na parkingu depozytowym.

Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2, do 0,5 promila) to wykroczenie i grozi za nie grzywna w wysokości od 50 zł do 5 tys. zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane