Jesteś tutaj:Blogi Hit „nowoczesnego” Gniezna
poniedziałek, 10 lutego 2020 07:29

Hit „nowoczesnego” Gniezna Wyróżniony

  Paweł Kamiński

Tak oto w ramach nowoczesnego miasta roztrwoni się grube miliony z pieniędzy publicznych, bo tylko takie trwoni się najłatwiej. Czego nie robi się w imię postępu i nowoczesności. Zapraszam do wysłuchania mojej wypowiedzi.

29 komentarzy

 • Link do komentarza Feliks piątek, 21 lutego 2020 09:06 napisane przez Feliks

  Ad. Realista - cmentarz wcale nie jest dochodowy, nie masz pojęcia o ekonomii, jak Ci, co tak walczą o tę całkiem zbyteczną nekropolie. Stopa zwrotu, o ile ona w ogóle będzie, to bardzo odległe lata pod warunkiem, że będą się na nim odbywały wszystkie pochówki miasta ale także całej okolicy. A do tego nigdy nie dojdzie, bo okoliczne parafie w powiecie mają swoje cmentarze i nigdy nie będą korzystać z cmentarza gnieznienskiego. Nadto cmentarz to nie inwestycja, którą można handlować. On już na wieki pozostanie w zasobach miejskich, choćby nie wiem jakie przynosil straty. Pozostanie więc naszym następcom wielki problem do udzwigniecia kosztów, a niepotrzebna inwestycja z niewielka liczbą ulokowanych jednak tam grobów będzie zablokowana na setki lat, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał się np. tam budowac. Zanim więc Wielce Wysoka Rada podejmie decyzję, niech weźmie pod uwagę wszelkie aspekty, które przemawiają przeciw tej inwestycji. Historia wam nie wybaczy nieodpowiedzialnych i przeciwrozsadkowych uchwał.

 • Link do komentarza Jenek czwartek, 20 lutego 2020 09:42 napisane przez Jenek

  Miriam . Ale cmentarz przy Dalkowskiej tez nie należy do Kościoła Rzymskokatolickiego. Ten teren należy do Szpitala Dziekanki . Czyli do skarbu Państwa .

 • Link do komentarza ojejku jejku środa, 19 lutego 2020 07:42 napisane przez ojejku jejku

  a we wsi Wręcza pod Mszczonowem na dniach otwierają największy kryty park wodny w Europie, obiekt składa się z : 18 basenów, 32 zjeżdżalnie, zewnętrzny wodny plac zabaw z podgrzewaną wodą, 10 saun i ponad 700 palm

 • Link do komentarza Miriam wtorek, 18 lutego 2020 08:26 napisane przez Miriam

  Ala, co znaczy "oddać innowiercom"? Każda parafia czy wyznawcy niech się starają o swój cmentarz o ile nie odpowiada im towarzystwo katolików. A z życia wiadomo, że oni wcale o to nie zabiegają, więc ta Pani troska w cudzym imieniu jest nie na miejscu.

 • Link do komentarza Ala poniedziałek, 17 lutego 2020 14:57 napisane przez Ala

  TEN CMENTARZ przy ul. Dalkowskiej powinien być oddany gnieźnieńskim innowiercom . I niech ci Baptyści pana radnego biskupa , i ci Adwentyści i ci Jehowi, I ci inni w nic nie wierzący ludzie, niech maja tam swój cmentarz. Prada?!! Po co budować kolejny w miejscu do tego sęe zupełnie nie nadającym !

 • Link do komentarza Diana poniedziałek, 17 lutego 2020 11:35 napisane przez Diana

  Czy Gnieznu szykowana jest jakas zaraza,ze pilnie potrzeba kolejnych tysiecy miejsc grzebalnych?Strach sie bać,moze trzeba wiać z tego miasta,póki co.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 16 lutego 2020 14:29 napisane przez wilk

  Komuna ,niech się chowa wokół czerwonej gwiazdy razem z ich protoplastami z armii radzieckiej!!!! A cmentarz komunalny,chyba się komuś we łbie pomieszało !!!! CZAS ROZGONIĆ tą tandetną władzę,inaczej w Gnieźnie nigdy nie będzie lepiej !!!

 • Link do komentarza emigrant sobota, 15 lutego 2020 07:52 napisane przez emigrant

  @REALISTA choc jestem przeciw tej inwestycji,ktora jest calkiem zbyteczna w Gnieznie,to uwazam,ze zakladanie kolejnego cmentarza prawie w centrum miasta (10 minut od katedry i Rynku) jest calkowitym pomieszaniem zmyslow.Wy w tym Gnieznie chcecie rozwoju miasta-a piekne tereny przeznaczacie zamiast na rekreacje,budowe domkow lub inne,na cmentarz,ktory skutecznie zamknie miasto w w uscisku swiata zmarlych? Dlaczego z taka determinacja nie ozywiacie np.stadniny ogierow,ktora moglaby byc turystyczna perelka obok katedry w tym miescie? Jest tak wiele problemow w tym miescie,a wy z uporem maniaka chcecie udowodnic,ze gnieznianiom najbardziej potrzeba grobow,bo nie ma w tym miescie przyszlosci wsrod zywych.

 • Link do komentarza REALISTA piątek, 14 lutego 2020 07:39 napisane przez REALISTA

  LUDZISKA! Wszystko co się obecnie buduje w Polsce by dobrze funkcjonowało, to musi być dobrze ....... skomunikowane. A wyjazd z ulicy Powstańców Wielkopolskich to pięta Achillesowa całego projektu nowego cmentarza w tamtym miejscu . Przecież wyjazd z tej ulicy na ulicę Kłeckowską to makabra. A w dni takie jak odpust św. Piotra i Pawła czy w dniach poprzedzających dzień 1 Listopada, to już jest kompletny ARMAGEDON komunikacyjny. Policja ratuje odrobinę sytuację w samym dniu Wszystkich Świętych, ręcznie dyrygując ruchem samochodowym. Ale w pozostałe dni poprzedzające święto Wszystkich Świętych, to już tam Policji nie widać. Następnym punktem newralgicznym, jest bardzo krótko świecące się na zielono światło sygnalizacji lewoskrętu przy wjeździe z ulicy Kłeckowskiej na ulice Zjazdu Gnieźnieńskiego. Na tym zielonym świetle skrzyżowanie z ulicy Kłeckowskiej może jednorazowo opuścić zaledwie 5 samochodów . Ale kogo to w Magistracie obchodzi ?? Nikogo. A na pewno już nie czcigodnego pana Budasza. Uparli się na cmentarz komunalny przy Powstańców Wielkopolskich i kropka ! Nie mam nic przeciwko budowie porządnego , godnego XXI wieku komunalnego cmentarza. Bo dlaczego Miasto Gniezno nie maiło by zarabiać na tym interesie, jakim jest prowadzenie takiej nekropolii. Bo , że jest to znakomity interes, to chyba nikt nie zaprzeczy. Ale ludziska , Nie przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Zbudujcie do cholerki taki cmentarza bliżej jakieś szerokiej, trasy wyjazdowej z Gniezna. Najlepiej przy jakiejś wylotówce na Bydgoszcz, Toruń, czy Poznań. Nie mam racji ? A może taki cmentarz wybuduje nie Miasto ale ...... Gmina Gniezno !! Jeśli to jest dobry interes, to niech tym razem Gmina Gniezno ma jakieś dodatkowe dochody, a nie skorumpowane nasze Miasto Gniezno. Przecież serr Tomek Budasz i tak wyda te dodatkowe dochody na klub Start ! Albo jeszcze lepiej, wyda te dodatkowe pieniądze na kolejne króliki , które schowa sobie pod krzaczkami w Parku Piastowskim. Jest o czym myśleć A co najważniejsze , jest jeszcze czas ten zły krok władz Gniezna powstrzymać !!

 • Link do komentarza ciekawy czytelnik piątek, 14 lutego 2020 00:05 napisane przez ciekawy czytelnik

  Panie Gnierat śmiało, proszę pisać wszystko, o czym pan wie, także o rzekomym pokrewieństwie radnego z kim i w jakiej sprawie? I jak to niby pokrewieństwo ma wpływ na nieudolność władz Gniezna, które chcą trwonić pieniądze na zbędne inwestycje? Ciekawa to będzie opowiastka, więc dlaczego pan nie przekazuje społeczeństwu wiedzy, którą posiada?

 • Link do komentarza wilk czwartek, 13 lutego 2020 18:12 napisane przez wilk

  Dodam jeszcze,że pieniądze na tą nowoczesną i rozwojową inwestycję dla Gniezna,będą pewnie z podatku na śmieci,z którego miasto kilka milionów przytuli,więcej niż to potrzebne !!!! Tylko referendum do odwołania tej całej tandety postkomuszej na czele z prezydentem,może jedynie coś zmienić na lepsze w Gnieźnie,brać przykład z gminy Niechanowo !!!!

 • Link do komentarza czekam czwartek, 13 lutego 2020 12:53 napisane przez czekam

  Bobhaus, podaj rzeczowe argumenty, ktore przemawiają za tym, by w upadłym Gnieźnie wydawać dziesiątki milionów na cmentarz, którego nie potrzeba? A przy okazji wszystowiedzacym komentatorom podać należy do wiadomości, że cmentarz podziekanski nie jest cmentarzem parafialnym

 • Link do komentarza Gnierat czwartek, 13 lutego 2020 06:03 napisane przez Gnierat

  Panie Leonardzie. Panie, wieczny odpoczynek. Proszę czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że ustawa deklaruje świeckość Państwa, a konstytucja jedynie neutralność. Ustawa o którą mi chodzi to: Ustawa z 17 maja 89 roku, Art. 10 ust. 1 "1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań".

  Nawet arcybiskup Gądecki uznał kiedyś, że istnieje "konstytucyjna zasada świeckości państwa", a nie było to przecież tak dawno, zaledwie w 2018 roku.

  W takim razie, czy jako Katolicy, chcielibyście być chowani na cmentarzach muzułmańskich?

  Do tego dochodzi kwestia pokrewieństwa Pana radnego, ale tu w życie z butami wchodzić nie będę.

 • Link do komentarza Henryk czwartek, 13 lutego 2020 00:27 napisane przez Henryk

  Ostatnio byliśmy ze znajomymi na dwóch pogrzebach w Gnieźnie całkiem ateistycznych czy jak kto woli świeckich. I nikt nigdzie nie robił żadnych trudności z pogrzebem. I w jednym i w drugim przypadku zmarli byli niewierzącymi i mieli bardzo uroczyste pogrzeby i są pogrzebani na parafialnych cmentarzach. W mieście jest za duzo pieniędzy i nie maja już na co wydawać?

 • Link do komentarza Marek środa, 12 lutego 2020 13:57 napisane przez Marek

  Szok cmentarz !!!! GNIEZNO JUŻ DAWNO UMARŁO

 • Link do komentarza Leonard środa, 12 lutego 2020 10:34 napisane przez Leonard

  Do niejakiego GNIERATA: Gdzie w innych wyznaniach jest napisane, ze nie mogą się ich wyznawcy chować na cmentarzach katolickich? Proszę nie manipulować w komentarzach, tylko pisać zgodnie z prawdą i przytoczyć odpowiednie paragrafy tych wyznań. W przeciwnym razie jest pan zwykłym manipulantem wprowadzającym czytelników świadomie i celowo w błąd. Ale wy tak macie, bo prawda was boli, zawsze i wszędzie.

 • Link do komentarza wieczny odpoczynek środa, 12 lutego 2020 09:37 napisane przez wieczny odpoczynek

  Panie Gnierat, radzę ze zrozumieniem czytać konstytucję. Nigdzie nie jest napisane, ze Polska jest państwem świeckim, a już na pewni nie wynika to z Konstytucji. Jak widać Pan ale też wszyscy "obrońcy" Konstytucji nie maja bladego pojęcia o tym podstawowym polskim dokumencie. Dla przypomnienia polska Konstytucja nie wprowadza zasady "świeckości" państwa, natomiast potwierdza jego bezstronność w sprawach światopoglądowych i religijnych. Wyraźnie mówi o tym art. 25 ust. 2 Konstytucji RP, brzmiący: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę wyrażania ich w życiu publicznym". Skoro obywatel ma prawo do publicznego wyrażania swoich przekonań religijnych, to proszę nie paplać o świeckości, bo w pana wydaniu to nawet nie można byłoby nosić na szyi symboli religijnych. A na gnieźnieńskich cmentarzach chowani są wszyscy, niezależnie od wyznawanej wiary lub ateiści. I nie gryzą się świadkowie Jehowy z ewangelikami ani katolicy z ateistami. Maja groby obok siebie i jakoś do tej pory nikomu to nie przeszkadza. To pan swoimi nieodpowiedzialnymi komentarzami wprowadza zamęt i dokonuje manipulacyjnej dyskryminacji.

 • Link do komentarza OneNation wtorek, 11 lutego 2020 20:33 napisane przez OneNation

  do GNIERATA: według prawa polskiego w gminie, w której nie ma cmentarza komunalnego, zarządca cmentarza wyznaniowego nie może odmówić pochówku ateisty lub wyznawcy innej religii. Nie ma powodów do obaw co do Pańskiego pochówku i nie ma powodów do budowy PIĄTEGO cmentarza w Gnieźnie

 • Link do komentarza Czytelnik wtorek, 11 lutego 2020 17:23 napisane przez Czytelnik

  Stoi pan na cmentarzu szpitala psychiatrycznego, który razem z całym kompleksem jest już zabytkiem. Nie ma tam nowych grobów, tylko same stare. Jedyny nowy grób , to miejsce spoczynku założyciela Dziekanki i jego rodziny, o ile dobrze pamiętam to dr Piotrowicz. To celowe minięcie się z prawdą czy niewiedza?

 • Link do komentarza Gnierat wtorek, 11 lutego 2020 14:21 napisane przez Gnierat

  Panie wieczny odpoczynek, cmentarz komunalny ma pomagać wszystkim, pal sześć z ateistami, ale ludzie innej wiary? Nawet jeśli chowa się takich ludzi na cmentarzach katolickich, to nie jest to zgodne z ich wiarą. Pamiętajmy nadal, że wg ustawy, Państwo Polskie jest świeckie.

  Za to w konstytucji widnieje: „Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę wyrażania ich w życiu publicznym” więc głoszenie własnych poglądów przez pana z filmiku, jest co najmniej nie na miejscu. Jak widać sam przepisów nie zna.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane