piątek, 07 lutego 2020 12:14

Ma spłacać pożyczkę, której nie brał

 
Ma spłacać pożyczkę, której nie brał archiwum redakcji

Można prowadzić spokojne życie i popaść w duże tarapaty. Dowód na to stanowi historia jednego z mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, który dowiedział się, ze ma do spłacenia pożyczki.

Sprawa dotyczy dwudziestokilkuletniego mieszkańca gminy Trzemeszno. Podczas swojej wizyty w jednym z banków w banku dowiedział się, że musi spłacać raty pożyczek (ponad 6 tysięcy złotych) zaciągnięte w parabankach, o których wcześniej nie miał pojęcia. Sprawę zdecydował się zgłosić na policję, która już teraz bada okoliczności.

Policja przestrzega i przypomina o tym, że należy uważać na to, jakie dane umieszczamy w sieci, jak również na to, jakie dane posiadamy na naszych komputerach ponieważ nieuprawnione osoby mogą wejść w ich posiadanie i posłużyć się nimi np. w celu uzyskania kredytu od instytucji parabankowej, a zaciągnięte zobowiązanie zostanie przypisane właścicielowi danych, którymi posłużyli się sprawcy.

Kiedy ktoś spotka się z podobną sytuacją natychmiast musi powiadomić o tym policję, dany bank, a nawet prokuraturę.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Adam w niedziela, 09 lutego 2020 08:27 napisane przez Adam w

  Takich historii jest więcej mnie komornik okradł bo też niby brałem pożyczkę sprawę zgłosiłem nie wykryli sprawcy i pieniędzy nie oddali muszę się sądzić o swoje cywilnie chory kraj czy fikcyjny Kraj się pytam.

 • Link do komentarza Mario sobota, 08 lutego 2020 15:04 napisane przez Mario

  Powinni te parabanki pozamykać przecież to jest Lichwa np Vivus udziela pożyczek na819% a według k.c. jest to lichwa zakazana w Polsce

 • Link do komentarza Mieszkanka piątek, 07 lutego 2020 18:51 napisane przez Mieszkanka

  Jeden z banków udzielał kredyt na telefon gdzie ofiarą jest starszy pan.

 • Link do komentarza Poszkodowany piątek, 07 lutego 2020 14:47 napisane przez Poszkodowany

  Można na kogoś wystawić fakturę i zmuszać do zapłaty. A policja i sąd nie widzą nic w tym podejrzanego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane