środa, 05 lutego 2020 08:09

Przewoził narkotyki w samochodzie

 
Przewoził narkotyki w samochodzie źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie ponad 200 porcji dilerskich marihuany i myśliwski nabój.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu, w nocy z 31 stycznia na 1 lutego. Kilka minut przed północą, oficer dyżurny gnieźnieńskiej Policji otrzymał telefoniczną informację o mężczyźnie, który miał porcjować narkotyki w jednym z samochodów, zaparkowanych w centrum Gniezna.

Na miejsce zostali skierowani policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego. W pobliżu wskazanego miejsca ujawnili zaparkowany pojazd, a w nim 34-letniego mężczyznę i młodą kobietę. Funkcjonariusze, podczas legitymowania i spisywania licznika, wyczuli w samochodzie charakterystyczny zapach marihuany. Stróże prawa dokładnie sprawdzili samochód i podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli prawie 80 gramów marihuany. W aucie znajdował się również myśliwski nabój.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a kobieta została zwolniona do domu. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy środki odurzające zostały przekazane do dalszych badań biegłemu. Śledczy już postawili 34-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i nielegalnej amunicji. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty dozorem policji.

Posiadanie znacznej ilości środków środków odurzających lub substancji psychotropowych jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia. Za nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jaras piątek, 07 lutego 2020 20:31 napisane przez Jaras

    Mój dziadek też ma myśliwski nabój proponuje go zamknąć na 8 lat a złodzieje naszych milionów dostaną zawiasy. Pozdrawiam

  • Link do komentarza Koryfeusz środa, 05 lutego 2020 13:48 napisane przez Koryfeusz

    Gdyby tę używkę zalegalizowano to facet mógłby działać legalnie i płacić podatki. Dodatkowy dochód dla państwa by był wtedy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane