piątek, 31 stycznia 2020 11:04

Urząd Miejski zaskarży decyzję Wojewody

 
Urząd Miejski zaskarży decyzję Wojewody archiwum redakcji

Kwestię unieważnienia obowiązku składania zaświadczenia o odbyciu obowiązkowego szczepienia, którą opublikował Wojewoda Wielkopolski, Urząd Miejski zamierza zaskarżyć. Informuje też, że nowe kryteria przyjęcia dzieci do przedszkoli i żłobka nadal obowiązują.

Decyzję wojewody, wydaną 29 stycznia i opublikowaną wczoraj, Urząd Miejski zamierza zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Chodzi o unieważnienie punktu dotyczącego obowiązku okazywania przez rodziców zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego odbycie szczepień przez dziecko. Zdaniem wojewody punkt ten narusza przepisy obowiązującego prawa, w tym także RODO.

- Decyzja Wojewody, który uchyla konieczność przedstawienia zaświadczenia o odbyciu, bądź zwolnieniu ze szczepień obowiązkowych, powoduje jedynie, iż w toku rozpoczynającej się rekrutacji, nie ma obowiązku składania zaświadczeń dotyczących odbycia, bądź zwolnienia ze szczepień. Samo kryterium wciąż jednak obowiązuje - informuje Urząd Miejski.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Anna sobota, 01 lutego 2020 17:33 napisane przez Anna

  Nie czytałam.... lecz... uważam iż ludzie czyli rodzice nie szczepią swoich dzieci to znaczy że nie wierzą w szczepienia przeciw grypie lub teraz wywołanej KORONIE. Jeśli byłaby taka syt. że dotrze do nas wirus to nie zaszczepią się także?????

 • Link do komentarza medycyna piątek, 31 stycznia 2020 23:08 napisane przez medycyna

  Zanim napiszecie skargę do Wojewody, to przeczytajcie: Minister Zdrowia potwierdza że Program Szczepień Ochronnych to eksperyment. (Wniosek do RPO o zbadanie zgodności z Konstytucją obowiązku szczepienia dzieci) Jest wreszcie potwierdzenie z samego Ministerstwa Zdrowia, że wszystkie szczepionki używane do przymusowego szczepienia polskich dzieci znajdują się na etapie eksperymentu, który ma potwierdzić bądź zaprzeczyć tezie, że są „bezpieczne”, ponieważ wszystkie one znajdują się obecnie w fazie IV badań klinicznych. Skoro tak, to nie pozostaje nam nic innego, jak poprosić Rzecznika Praw Obywatelskich, aby wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją przymusowego poddawania polskich dzieci eksperymentowi w postaci szczepienia szczepionkami znajdującymi się w fazie IV badań klinicznych. Zgodnie z powyższym, nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

 • Link do komentarza zakręcony piątek, 31 stycznia 2020 22:50 napisane przez zakręcony

  Zaskarżyć mogą, takie prawo, natomiast jaki będzie wyrok ,trudno w tym rozgardiaszu sądowym przewidzieć. Konstytucja swoje, a sędziowie swoje. No i jeszcze Grodzki swoje.

 • Link do komentarza Pan Cogito piątek, 31 stycznia 2020 22:32 napisane przez Pan Cogito

  Wojewoda to jednak nominat polityczny nie mający poparcia w społeczeństwie często odrzucony w poprzednich wyborach. Prezydent Gniezna ma poparcie 80 procent Gnieznian.

 • Link do komentarza wściekły piątek, 31 stycznia 2020 19:06 napisane przez wściekły

  Ale politycy gnieźnieńscy z drużyny Budasza wierzą, że " ich" sądy staną po ich stronie .!! Bo jak że by, inaczej. Ludzie opamiętajcie się w swym zacietrzewieniu !! Nie za to Wam płacimy byście sobie,, za nasze pieniądze robili polityczne wojenki w sadach. Do roboty proszę ! Zapomnieliście już ile jeszcze w Gnieźnie jest do zrobienia ?

 • Link do komentarza Wyborca piątek, 31 stycznia 2020 17:42 napisane przez Wyborca

  No cóz to znaczy że Budasz i jego drużyna będą rządzić Gnieznem jak PIS Polską. Wojewoda wydaje decyzję ale przecież my wiemy lepiej. A głosowałem na nich. Żenada!

 • Link do komentarza Babcia piątek, 31 stycznia 2020 11:45 napisane przez Babcia

  toż mamy państwo w państwie!! UM swoje, Wojewoda swoje!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane