wtorek, 28 stycznia 2020 10:05

Mieszkańcy i samorząd naciskają na zarządcę ws. skrzyżowania

 
Mieszkańcy i samorząd naciskają na zarządcę ws. skrzyżowania źródło: Google Street View

Skrzyżowanie Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego i ul. Gdańskiej wymaga poprawy bezpieczeństwa ruchu, ale czy będzie dobra wola po stronie zarządcy?

We wrześniu ub. roku informowaliśmy, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich negatywnie odniósł się do pism mieszkańców Goślinowa oraz Gminy Gniezno, którzy wnioskowali o to, by na wspomnianym skrzyżowaniu powstała sygnalizacja świetlna. Jak wówczas WZDW argumentowało, wymagałoby to przeprojektowania całego skrzyżowania, a ponadto - zdaniem zarządcy - przejście dla pieszych jest doświetlone i dzięki temu dobrze widoczne. Dlatego WZDW nie przychylił się do ww. wniosku.

Od tego czasu na skrzyżowaniu tym doszło już do kolejnych zdarzeń drogowych, które przemawiają za koniecznością poprawy bezpieczeństwa ruchu. Z uwagi na jego układ, kierowcy poruszający się TZG, nie stosują się do ograniczenia prędkości, a w określonych godzinach na wyjeździe z ul. Gdańskiej generują się korki, gdyż jadący samochodami nie mają możliwości swobodnego wyjazdu. W podobnej sytuacji są piesi czekający na przejściu, których wielu użytkowników pojazdów po prostu "nie widzi". 

W sprawie cały czas monitują mieszkańcy tej części Gminy Gniezno, którzy codziennie korzystają z przejazdu przez to skrzyżowanie i często są świadkami różnych sytuacji. Kilka dni temu Gmina Gniezno jeszcze raz zwróciła się do WZDW w sprawie ponownego rozpatrzenia wniosku o budowę sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, zaznaczając m.in. że planowana jest budowa KFC, która może generować dodatkowy ruch w obrębie skrzyżowania. Koronnym argumentem jest jednak poprawienie przepustowości i bezpieczeństwa dla mieszkańców Goślinowa, wsi Winiary i okolicy. Póki co odpowiedź WZDW nie jest jeszcze znana, jednak mieszkańcy oczekują zrozumienia swojej sytuacji i przedsięwzięcia odpowiednich kroków. 

13 komentarzy

 • Link do komentarza drogowiec środa, 29 stycznia 2020 20:23 napisane przez drogowiec

  myślicielu, zjazd został zbudowany, tylko wystarczy spojrzeć na mapy google, jak już się nie chce nawet tyłka z domu ruszyć, by sprawdzić

 • Link do komentarza myśliciel. środa, 29 stycznia 2020 13:24 napisane przez myśliciel.

  By można było w miarę bezpiecznie wjechać na 5 takę z ulicy Gdańskiej należało by ulice GDAŃSKĄ wydłużyć, aż do skrętu na Goślinowo. Tam Gdańska rondem powinna się połączyć z 5 tką i równoczesne byłby to tez zjazd na Goślinowo. TAM JEST NAPRAWDĘ DOBRA WIDOCZNOŚĆ WE WSZYSTKIE STRONY 5- TKI . I jeżeli rondo było by płaskie beż żadnej wysokiej zieleni na środku, to powinno być tam bezpiecznie.

 • Link do komentarza artysta malarz wtorek, 28 stycznia 2020 22:36 napisane przez artysta malarz

  rondo nie żadne światła !!!!!!!!!

 • Link do komentarza Pan Andrzejek wtorek, 28 stycznia 2020 20:12 napisane przez Pan Andrzejek

  Jaka sygnalizacja. Czy ludzie postradali zmysły? Rondo i to przynajmniej dwu albo trzy pasmowe. Miejsca jest dosyć żeby takie tam zrobić. Sygnalizacja... śmiech na sali. Korki chcecie kilometrowe na gdańskiej i na obwodnicy?

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 28 stycznia 2020 15:27 napisane przez kierowca

  coś muszą zrobić skoro firma Toshiba ma powstać tuż obok

 • Link do komentarza Czytelnik wtorek, 28 stycznia 2020 14:07 napisane przez Czytelnik

  To skrzyżowanie jest okropne o 17 to korek jest do ronda przy galerii i oni twierdzą ze malo niebezpieczne to zapraszam w okolicach godzin szczytu...

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 28 stycznia 2020 13:15 napisane przez Kierowca

  Od kiedy istnieje s5 praktycznie ruch na tym skrzyżowaniu zmalał do minimum i nie wiem po co tam coś robić.

 • Link do komentarza Gnieznianin wtorek, 28 stycznia 2020 12:49 napisane przez Gnieznianin

  Rondo i tylko rondo.

 • Link do komentarza Gnieznianin wtorek, 28 stycznia 2020 12:35 napisane przez Gnieznianin

  Na moje rondo by bylo ok.

 • Link do komentarza Tomek wtorek, 28 stycznia 2020 12:29 napisane przez Tomek

  Wielkopolski zarząd dróg wojewódzkich najwyraźniej oczekuje ofiary. najlepiej z dziecka.

 • Link do komentarza Gnieznianin wtorek, 28 stycznia 2020 12:21 napisane przez Gnieznianin

  Poprawa przepustowosci poprzez zastosowanie świateł? Ile sekund będą miały auta zeby wyjechac z ul. Gdanskiej? 10? 15? Bo przeciez wiecej czasu bedzie zielone swiatło dla drogi krajowej. Zdajecie sobie sprawe jakie korki będą na ul. Gdańskiej?

 • Link do komentarza Alamakota wtorek, 28 stycznia 2020 11:07 napisane przez Alamakota

  Brawo kre**ni, nie umiecie wyjechać z ikrą że skrzyżowania to najlepiej pieprznąć kolejne durne światła żeby nawet obwodnica była zawalona. Melepety które nie umieją jeździć oddać prawo jazdy i problem sam się rozwiąże.

 • Link do komentarza PiotrGniezno wtorek, 28 stycznia 2020 10:12 napisane przez PiotrGniezno

  Przy okazji aż prosi się o poszerzenie prawoskrętu przy wyjeździe na trasę z drogi podporządkowanej (od strony f-my Verallia/Euroverlux). Dzięki temu bardzo upłynniłby się ruch w tym miejscu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane