Wydrukuj tę stronę
piątek, 10 stycznia 2020 15:31

Wypadek cysterny przewożącej kwas siarkowy

 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątkowe popołudnie na drodze krajowej nr 15, gdzie na krótkim odcinku drogi doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

W piątek 10 stycznia po godzinie 14 na prostym odcinku DK15 między Lulkowem a Wymysłowem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Peugeot i Opla, z których jeden wpadł do rowu.

Na tym samym odcinku doszło też do drugiego zdarzenia - kierujący pojazdem ciężarowym (cysterną) przewożący kwas siarkowy, nie zdążył wyhamować przed jadącą przed nim inną ciężarówką. Próbując wyminąć pojazd w lewo, uderzył prawym bokiem kabiny w naczepę, a następnie zjechał do pobocza po lewej stronie jezdni. 

Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki OSP oraz JRG, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia i sprawdziły szczelność cysterny. Okazało się, że na szczęście nie doszło do wycieku. Kierujący tym pojazdem odniósł nieznaczne obrażenia ciała.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został zablokowany i będzie się on odbywał z utrudnieniami także w trakcie próby postawienia ciężarówki na jezdni. Okoliczności obu zdarzeń bada policja.

Galeria