poniedziałek, 09 grudnia 2019 08:37

Potrącenie na ul. Żwirki i Wigury

 

Na zjeździe w kierunku Wiaduktu Solidarności doszło do potrącenia osób przechodzących przechodzących przez pasy.

Do zdarzenia doszło 7 grudnia, przed godziną 16 na pasie zjazdu z ul. Żwirki i Wigury na Wiadukt Solidarności w kierunku Winiar. Jak wynika z ustaleń policji, kierujący samochodem marki Skoda Citigo na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę przechodzącego przez pasy wraz z dwójką dzieci.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, po przebadaniu na miejscu poszkodowanych, zadecydował o przewiezieniu dzieci do szpitala - ostatecznie jednak nikt nie odniósł poważnych obrażeń i wszyscy zostali zwolnieni do domów. Kierujący Skodą został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zdarzenia drogowego. 


5 komentarzy

 • Link do komentarza szofer wtorek, 10 grudnia 2019 08:43 napisane przez szofer

  Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że to przejście powinno być natychmiast zlikwidowane. Kilka metrów dalej jest skrzyżowanie że światłami, o wiele bezpieczniejsze. Ale pieszym się nie chce pójść kawałek dalej i to w trosce o własne życie i zdrowie. Nie kwestionujac praw pieszych uważam, że robi się im niedźwiedzia przysługę bez przerwy podkreślając ich prawa całkowicie nie biorąc pod uwagę praw kierowców.

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 09 grudnia 2019 21:37 napisane przez avalon

  Takie prawoskręty omijające ronda i umożliwiające jazdę z dużą prędkością powinny być likwidowane.
  Kilka dni temu pisałem o tym w artykule o budowie podobnego ronda na Wrzesińskiej.
  Na Żwirki i Wigury kierowcy już od Chudoby przyspieszają bo wiedzą, że nic ich nie zatrzyma aż do Winiar. Stąd potrącenia obok szkoły i na wjeździe na wiadukt.

  Na moim osiedlu w ostatnich latach na dwóch największych skrzyżowaniach zlikwidowano wszystkie osobne pasy do szybkiego skrętu w prawo, teraz kierowcy skręcający w prawo muszą wykonać skręt 90'. Jest to dużo bezpieczniejsze nie tylko dla pieszych ale nawet dla samych kierowców bo dojeżdżają prostopadle do ulicy z pierwszeństwem mając dużo lepszą widoczność.

  Pomijając to nowe rondo na Wrzesińskiej które jest błędem konstrukcyjnym, wypadkiem przy pracy pijanego inżyniera lub dziwną formą oszczędności na bezpieczeństwie i organizacji ruchu, w Gnieźnie powinny zniknąć wysepki i szybkie prawoskręty:
  - Żwirki i Wigury -> Winiary
  - Chrobrego -> Lecha
  - Poznańska -> Łaskiego

 • Link do komentarza Joanna poniedziałek, 09 grudnia 2019 19:01 napisane przez Joanna

  Mandat ? No Wow. Ciekawe jaki będzie kolejny efekt wjechania na pasy .. :(

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 09 grudnia 2019 15:43 napisane przez Marek

  Jestem kierowcą ale i pieszym i nie mogę pojąć jak można przy tak ograniczonej widoczności z racji warunkôw atmosferycznych wejść na przejście dla pieszych z wòzikiem z dziećmi gdy pojazd nie zatrzymał się i jest jeszcze w ruchu. Nie chcę nikogo oceniać ale często pieszym jak i kierowcy brakuje wyobraźni.

 • Link do komentarza Iza poniedziałek, 09 grudnia 2019 15:12 napisane przez Iza

  Ale tos jest nie powazny facet nawet na dzieci

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane