środa, 04 grudnia 2019 18:29

Potrącenie dwóch osób na ul. Budowlanych

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środowe, późne popołudnie na ul. Budowlanych. Dwie młode osoby zostały potrącone przez jadący samochód.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia, około godziny 16:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na ul. Budowlanych w rejonie przejścia dla pieszych znajdującego się przy Przedszkolu nr 8, samochód marki BMW jadący w kierunku ul. Chudoby potrącił dwie osoby. 

Na miejsce przybyły dwa zespoły ratownictwa medycznego, które przebadały poszkodowanych - według naszych informacji jest to młody chłopak i dziewczyna. Z uwagi na odniesione obrażenia zostali oni przetransportowani do szpitala.

Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Budowlanych odbywał się wahadłowo. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

Oficjalny komunikat Policji:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem osobowym marki BMW, 49-letni mieszkaniec Gniezna jadąc ulicą Budowlanych w kierunku ulicy Paczkowskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwóch pieszych: 18-letniego gnieźnianina i 16-letnią mieszkankę gminy Mieleszyn. Piesi z obrażeniami ciała zostali przetransportowani karetkami pogotowia do szpitala w Gnieźnie.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego BMW. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia.


12 komentarzy

 • Link do komentarza Łukasz sobota, 07 grudnia 2019 11:39 napisane przez Łukasz

  Dalej doświetlajcie przejścia, na których od lat nie doszło do żadnego zdarzenia, a potrącenia powtarzają się wciąż w tych samych miejscach. Logika urzędników...

 • Link do komentarza Roma piątek, 06 grudnia 2019 21:11 napisane przez Roma

  Nie lubię jeździć tą ulicą, ale robię to 4 razy w tygodniu przed godz 8 wioząc dziecko do szkoły. Za Każdym razem.... KAŻDYM!!!! wyskakują piesi na jezdnię w niedozwolonych miejscach, daleko poza pasami na wprost sklepów, i robią to osoby starsze. Nawed jadąc przepisowo, nie wychamuje się przy śliskiej drodze, nie stanie w miejscu, poza tym to tylko auto to tylko sprzęt - też może zawieść, po prostu brak słów, a jak się coś stanie to kierowca winny.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 06 grudnia 2019 08:22 napisane przez Mieszkaniec

  micio w Gnieźnie nie potrzeba progów zwalniających. Drogi są tak dziurawe, że nie da się normalnie jeździć.

 • Link do komentarza Sylwia czwartek, 05 grudnia 2019 16:24 napisane przez Sylwia

  Jako mieszkanka tego rejonu codziennie przejeżdżam przez ul. Budowlanych i twierdzę że jest bardzo słabo oświetlona a szczególnie przejścia dla pieszych. Zanim dojdzie do tragedii apeluję o doświetlenie ulicy. Pamiętam jak doszło do tragedii przy PECu to dopiero zrobili krzyżówki świetlna. Oby znowu nie było za późno.

 • Link do komentarza micio czwartek, 05 grudnia 2019 13:48 napisane przez micio

  Jedynie tylko rowerzyści jeżdżą na Budowlanych z przepisową prędkością... Może warto się zainteresować tym? Dlaczego nie zamontuje się progów zwalniających dla samochodów osobowych? Rozumiem że czekamy za wypadkiem śmiertelnym. Dlaczego nikt nie sprawdzi prędkości samochodów?

 • Link do komentarza kiniu czwartek, 05 grudnia 2019 08:31 napisane przez kiniu

  Barierki przy przedszkolu to już powinny stać już od dawna, dzieci z przedszkola często wybiegają z bramy nie patrząc na boki (a jak wbiegnie na ulicę) dopiero musi stać się jakiś incydent żeby ktoś to zauważył. Inny problem samochody zaparkowane często pół samochodu na ulicy lub na zatoczkach autobusowych. Policja i Straż Miejska jeździ tą ulicą ale jak zawsze ślepa. Dobrze że ulica jest dziurawa i nierówna i nikt nie przesadza z prędkościami bo mogłoby być gorzej.

 • Link do komentarza Maria czwartek, 05 grudnia 2019 07:42 napisane przez Maria

  Już kiedyś wspominałam na stronie Pana Prezydenta,że ulica Budowlanych jest bardzo niebezpieczna.To przejście przy przedszkolu jest doświetlone,ale jadąc dalej w stronę Chudoby,czyli następne-masakra. Trzeba przed przejściem się zatrzymać,bo nic nie widać. A do rzadkości należy zwolnienie przez kierowców na tej ulicy,pomimo,że jest ograniczenie do 40.

 • Link do komentarza Wiola668 czwartek, 05 grudnia 2019 07:24 napisane przez Wiola668

  Nie znam kierowcy osobiscie...ale słyszałam o nim ze jezdzi nawet po bocznych uliczkach osiedlowych jak wariat...może czas zająć sie takimi piratami

 • Link do komentarza Damiannn czwartek, 05 grudnia 2019 05:19 napisane przez Damiannn

  Akurat ci młodzi schodzili już z przejścia...

 • Link do komentarza Karola środa, 04 grudnia 2019 22:52 napisane przez Karola

  Moze warto byloby doswietlic te przejscia dla pieszych na tej ulicy. Widoczność jest tam słaba, plus gesto zaparkowane auta, co powoduje, ze przy zmroku trzeba uwaznie sie rozglądać czy ktos akurat nie wchodzi na przejścia.

 • Link do komentarza Michał środa, 04 grudnia 2019 21:34 napisane przez Michał

  Niech zgadnę - nie jechał 40km/h?

 • Link do komentarza Slawek środa, 04 grudnia 2019 20:34 napisane przez Slawek

  Słabo oswietlona ulica to raz a dwa to piesi ktorzy przechodza sobie gdzie chca jak na deptaku ( nie mowie że akurat ci potraceni ). Na tym przejsciu jedni wybiegaja zza kiosku inni z rozpedu miedzy autami , doswietlic przejscia i zamontowac barierki po całej długości chodnika dopoki nikt nie zginał. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane