piątek, 29 listopada 2019 12:56

Jest porozumienie z lekarzami! (aktualizacja)

 
Jest porozumienie z lekarzami! (aktualizacja) archiwum redakcji

Jak udało się nam oficjalnie dowiedzieć, doszło już do porozumienia między dyrekcją szpitala a lekarzami z oddziału ginekologiczno-położniczego, którzy chcieli odejść z lecznicy.

Jeszcze wczoraj podano oficjalną informację, że mimo rozmów między stronami, trwającymi od wtorku, lekarze nie przystali na propozycje składane przez dyrekcję Szpitala Pomnik Chrztu Polski. To oznaczało, że od 1 grudnia 2019 roku widmo zawieszenia pracy oddziału ginekologiczno-położniczego stało się jak najbardziej realne, a o tej sytuacji powiadomiony już został Wojewoda Wielkopolski. 

Co więcej, jeszcze wczoraj tj. czwartek w godzinach wieczornych w lecznicy odbyło się kolejne spotkanie dyrekcji z lekarzami. Również i ono nie przyniosło żadnego skutku, mimo różnych prób uzyskania porozumienia finansowego z zainteresowanymi.

W piątek o godzinie 11 rozpoczęły się kolejne rozmowy między stronami, które trwały ponad półtora godziny. Jak udało się nam oficjalnie potwierdzić, udało się uzyskać porozumienie i zgodnie z przekazaną informacją, lekarze ginekolodzy pozostają na swoich stanowiskach. Oznacza to, że nie ma już obaw iż od 1 grudnia br. praca oddziału zostanie zakłócona. Informację tę przekazała nam rzecznik Starostwa Powiatowego Agnieszka Rzempała-Chmielewska.

W chwili obecnej jednak nikt nie podaje oficjalne charakteru porozumienia, mówiąc iż jest jeszcze na to za wcześnie, a najpierw o aktualnej sytuacji muszą zostać powiadomione odpowiednie instytucje.


O godzinie 15:41 do naszej skrzynki redakcyjnej wpłynęło oficjalne oświadczenie Szpitala Pomnik Chrztu Polski:

W dniu dzisiejszym dyrekcja szpitala uzgodniła warunki i osiągnęła porozumienie z lekarzami oddziału ginekologiczno - położniczego. Ciągłość udzielania świadczeń na oddziale ginekologiczno położniczym Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie jest zapewniona. O powyższym dyrekcja szpitala poinformowała Wojewodę Wielkopolskiego, WOW NFZ w Poznaniu oraz Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie.

22 komentarzy

 • Link do komentarza tez po studiach wtorek, 03 grudnia 2019 08:15 napisane przez tez po studiach

  Rita, niby takie studia pani skończyła, a tepe brednie wypisuje

 • Link do komentarza Rita poniedziałek, 02 grudnia 2019 20:04 napisane przez Rita

  Każdy z nas się uczył.skończyliśmy studia i to nie byle jakie, stacjonarne nie opłacane przez rodziców. Dzisiaj można pchać dzieci na medycynę i płacić za ich naukę byle tylko skończył kierunek w/g swoich i rodziców marzeń. Uważam, że wiedza ich to nie wiedza ich poprzedników i jak taki ma leczyć. Wielkie wymagania a brak wiedzy. Płace zrownać bo każdy z nas się dokształca całe życie i odpowiada na swoim odcinku pracy. Oburzają mnie takie rządania.

 • Link do komentarza lekarzu nie bądz zbyt zarozumiały poniedziałek, 02 grudnia 2019 07:13 napisane przez lekarzu nie bądz zbyt zarozumiały

  E Nowak. A ty myślisz, że inni nie pracują w stresie? Myślisz, że jak mechanik jest goniony przez szefa, by szybko naprawił autobus bo musi on wyjechać na linię. A jak nie zrobi na czas naprawy to nie dostanie 200 złotych premii. I jak mechanik ma świadomość , że jak czegoś nawet o drobinę nie dokręci to może zginać aż 50 ludzi to nie pracuje w stresie ? To sobie teraz Nowaku policz. Od błędu takiego ginekologa może umrzeć jedna osoba no najwyżej dwie jak w brzuszku kobiety jest jeszcze dziecko. A od błędu mechanika 50 ludzi !!. Kto ma większą odpowiedzialność? Kto pracuje w większym stresie ?

 • Link do komentarza Y niedziela, 01 grudnia 2019 09:35 napisane przez Y

  I tak większość kobiet wybierze a Wrześnię lub Wągrowiec !!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Marco niedziela, 01 grudnia 2019 09:25 napisane przez Marco

  Życzę wszystkim zdrowia, by nie musieli korzystać z pomocy lekarzy tak w starym szpitalu, jak i w tyn nowym, który mam nadzieję w końcu zacznie nam gnieźnianom służyć !!

 • Link do komentarza Alina sobota, 30 listopada 2019 16:29 napisane przez Alina

  w gnieznie niestety kiepsko jesli chodzi o dobrych lekarzy i ich kulture. .. jest coraz gorzej a coraz drożej .. . z wszystkim do Poznania.. był Poznań na chirurgii i była kultura ... a teraz ...

 • Link do komentarza Brednie sobota, 30 listopada 2019 16:15 napisane przez Brednie

  Jestem za tym ÷ żeby jak mechanik pracuje w fabryce, to potem miał zakaz pracy w prywatnym warsztacie, A nauczyciel że szkoły zakaz udzielania korepetycji. I w ogóle.

 • Link do komentarza KF sobota, 30 listopada 2019 14:08 napisane przez KF

  Pan Hen to własciwa osoba do zarządzania i bardzo dobry chirurg. Bez niego ani szpital ani oddział nie dzialalby jak nalezy . Zresztą jak nie doglada oddzialu to juz widac - przykre ze to juz nie to samo i ciezko uzyskac pomoc bedac nawet wielo letnim pracownikiem szpitala...

 • Link do komentarza ojciec chrzestny sobota, 30 listopada 2019 11:23 napisane przez ojciec chrzestny

  Czyżby padły propozycje nie do odrzucenia ze strony TTT???

 • Link do komentarza Nowak sobota, 30 listopada 2019 09:22 napisane przez Nowak

  Do kolejarza i Radosława
  Nic nie stoi na przeszkodzie ,zebyscie tymi ginekologami zostali. Dlaczego nie chciało Wam się studiować , robić specjalizacji ,zdawać ciężkich egzaminów ,pracować w stresie dniami i nocami ? Przecież nikt nie musiał ,żebrać od kogoś pozwolenia ,żeby być ginekologiem , trzeba było tylko ruszyć tyłek , uczyć się I pracować . Zazdrościcie . Zróbcie to samo też będziecie mieli te “ kokosy” .

 • Link do komentarza Kilo sobota, 30 listopada 2019 06:46 napisane przez Kilo

  Moim zdaniem to nie jest koniec, lecz początek problemów. Patrzeć się nie chce na dziadostwo tego oddziału.

 • Link do komentarza wilk sobota, 30 listopada 2019 00:54 napisane przez wilk

  Szkoda,rozgoniłbym tych ginekologów,a przyjął całkowicie młodych i nowych,ale na układy nie ma rady !!!I jeszcze jedno bardzo ważne,jak ktoś wcześniej zauważył albo PAŃSTWOWA PRACA albo NA PRYWATNYM i bezwzględny ZAKAZ łączenia i tak powinno być,krótka piłka !!!!

 • Link do komentarza Afrodyta piątek, 29 listopada 2019 23:58 napisane przez Afrodyta

  Trzeba było się uczyć!!!!! :-)

 • Link do komentarza boczir piątek, 29 listopada 2019 22:23 napisane przez boczir

  kolejarz: jak dobrze życie ogarniesz, to i jako inżynier tyle wyciągniesz. w IT nawet o 50% więcej jak jesteś super. a popatrz o ile mniejsza odpowiedzialność. po prostu zapraszamy do nauki, byle nie filozofii

 • Link do komentarza Filip piątek, 29 listopada 2019 21:31 napisane przez Filip

  W kamasze!!!

 • Link do komentarza Skandal piątek, 29 listopada 2019 21:01 napisane przez Skandal

  Mam tylko nadzieję, że nie ich wynagrodzenie nie wzrośnie do 90 zł/h!! Skandal

 • Link do komentarza kolejarz piątek, 29 listopada 2019 20:09 napisane przez kolejarz

  Dlaczego lekarz zarabia 100 zł na godzinę a reszta po 30 zł. Ponadto lekarze ginekolodzy prowadzą własne prywatne gabinety i zarabiaja krocie dodatkowo. Powinno być tak albo praca w szpitalu albo prywatna praktyka - jedni albo drugie.

 • Link do komentarza Radosław piątek, 29 listopada 2019 18:31 napisane przez Radosław

  Ładnie wywalczyli ,jeden lekarz 3500 brutto za jeden dyżur .

 • Link do komentarza Ale coś ty piątek, 29 listopada 2019 18:08 napisane przez Ale coś ty

  Może jakieś szkolenie z kultury osobistej i odpowiedniego traktowania pacjentów dla trzech panów z oddziału

 • Link do komentarza humanista piątek, 29 listopada 2019 15:51 napisane przez humanista

  Z Ogrodowiczem , to było przemyślane posunięcie, powołał to Bembnista - kółko wzajemnej adoracji.
  Oszczędności i fachowość mozna wprowadzić. Należy rozwiązać wydział zdrowia w Starostwie, na stanowisko dyrektora powołać Pana Hena. Jedynie przydzielić funkcyjnie obecną dyrektor jako asystentke. Przecież jest wiadome, że przy wiedzy pozostałych, i tak on wydziałem i szpitalem kieruje.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane