sobota, 16 listopada 2019 15:55

Tysiąc drzewek za makulaturę

 
Tysiąc drzewek za makulaturę fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnie południe na gnieźnieńskim Rynku odbyła się niecodzienna akcja wymiany - za dostarczoną makulaturę każdy mógł otrzymać drzewko do zasadzenia w ogrodzie.

Aby wyprodukować tonę papieru trzeba ściąć 17 drzew, które dostarczają tyle tlenu, ile 8 osób zużywa przez cały rok. Dlatego, w myśl hasła  „Ile odzysku tyle zysku", na głównym placu miasta pojawili się przedstawiciele Nadleśnictwa Gniezno i Polskiego Klubu Ekologicznego, którzy wraz ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim zorganizowali akcję wymiany.

Każdy, kto tego dnia przyniósł ze sobą pięć kilogramów makulatury, mógł otrzymać dowolną sadzonkę drzewa m.in. lipy, buku lub brzozy, by ją posadzić w swojej okolicy lub w ogrodzie. Na tę okazję organizatorzy przygotowali ich aż tysiąc sztuk. Jak można było się przekonać, na apel o udział w akcji odpowiedziało wielu mieszkańców Gniezna, ale także i okolic oraz szkół czy organizacji. Między innymi sołectwo Jarząbkowo wraz z miejscową szkołą podstawową dostarczyło 230 kg makulatury. 

Tego dnia odbyła się także akcja wspierająca gnieźnieńskie schronisko dla zwierząt - można było przynosić koce, karmę i zabawki dla psów przechowywanych na Kawiarach. 

1 komentarz

  • Link do komentarza skryta sobota, 16 listopada 2019 21:33 napisane przez skryta

    Super akcja szkoda tylko ,że przedstawiciele peło tak mocno się pokazai i ,że słabo rozleklamowana ale cel bardzo szczytny.Mam pytanie czy nie można zrobić tego w szkołach w całym powiecie zebrano by kilka ton makulatury i wiele dzrewek by zasadzono których tak brakuje w terenie. PS brawo dla sołectwa Jarząbkowo nareszcie coś się dzieje we wsi dzięki sołtysowi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane