piątek, 15 listopada 2019 07:47

Kolejny pożar domu w Imielnie

 
Kolejny pożar domu w Imielnie źródło: OSP łubowo

Do trzeciego w ciągu półtora tygodnia pożaru doszło w rejonie ogródków działkowych, położonych w rejonie osiedla Relaks w Imielnie.

Do zdarzenia doszło 14 listopada, przed godziną 15:30. Wówczas do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu, jaki został zauważony na terenie jednej z posesji ogródków działkowych Relaks w Imielnie (gmina Łubowo). 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Łubowo, OSP Lednogóra i JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego z zastępów zastano pożar poddasza domu letniskowego, zamieszkiwanego cały rok. Ogień obejmował już całą połać dachu pokrytego blachą. Po przystąpieniu do akcji strażacy prowadzili natarcie dwoma prądami wody, dokonując m.in. prac rozbiórkowo-wyburzeniowych w celu dotarcia do zarzewi ognia. Gaszenie pożaru i zabezpieczanie miejsca zdarzenia trwało około dwie godziny. Na miejscu była także policja.

Przy okazji OSP Łubowo poinformowało o problemach, jakie pojawiają się w rejonie ogródków działkowych w Imielnie: - Po raz kolejny, niestety, nasza mobilność była ograniczona przez wąskie uliczki i ciasne zakręty. W trosce o bezpieczeństwo własne nie możemy nieść tak sprawnie pomocy, jak w momencie, gdy mamy bezproblemowy dojazd do posesji objętej zagrożeniem. Na razie docieramy z pomocą na czas. Co w momencie, gdy kiedyś nie zdążymy, bo nie mogliśmy przejechać i musieliśmy szukać innej drogi? Prosimy zarządzających ogródkami działkowymi, o wzięcie sobie tego do serca. My i tak przyjedziemy i zrobimy swoje.

źródło: OSP łubowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane