czwartek, 14 listopada 2019 10:08

Kolejny kierowca bez „prawka” za nadmierną prędkość

 
Kolejny kierowca bez „prawka” za nadmierną prędkość archiwum redakcji

Pomimo apeli w dalszym ciągu wielu kierujących przekracza dozwoloną prędkość. Wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który jechał z prędkością 119 km/h w terenie zabudowanym.

Nadmierna prędkość, która jest jednym z głównych czynników, pojawiających się przy różnych niebezpiecznych zdarzeniach drogowych, wciąż dla wielu stanowi kwestię drugorzędną. Statystyki jednak są nieubłagane, gdyż jednoznacznie wskazują iż wielu wypadków można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy zdjęli nogę z gazu - zwłaszcza w miejscach, w których jest to wskazane, np. na terenie zabudowanym. Dlatego też od czterech lat obowiązują przepisy, zgodnie z którymi za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

W minioną środę około godz. 10:30, w miejscowości Sroczyn w gminie Kiszkowo, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Citroen. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 69 km/h. Na danym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego za przekroczenie prędkości nałożono mandat i 10 punktów karnych. Jest to już kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie na drogach powiatu gnieźnieńskiego.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 14 listopada 2019 17:08 napisane przez Kierowca

  Potwierdzam, o mało nie wjechał we mnie na rondzie po czym wyprzedził w obszarze zabudowanym w Gnieźnie nie daleko szkoły. Jestem kierowca zawodowym, potrafię jeździć i jeżdżę dość dynamicznie ale ten koleś widocznie jest ponad prawem, zasadami bezpieczeństwa i przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Buc i słoma z butów w szybkim aucie...

 • Link do komentarza Bartek czwartek, 14 listopada 2019 15:35 napisane przez Bartek

  Takich szaleńców pełno jest w powiecie gnieznienskim

 • Link do komentarza a1rh czwartek, 14 listopada 2019 15:28 napisane przez a1rh

  Polecam kontrole na ul. Orzeszkowej i Swarzędzkiej , szczególnie w godzinach szczytu i późnym wieczorem, najlepiej w nieoznakowanym radiowozie lub metodą sztafetową.

 • Link do komentarza Cały czas czekam czwartek, 14 listopada 2019 11:17 napisane przez Cały czas czekam

  Czekam aż Panowie wpadną w końcu do Łubowa, aby zająć się szaleńcem w czarnym A6 Avant na PZ-tach, bo to co gość wyczynia, przechodzi ludzkie pojęcie. To cud, że jeszcze nikt nie ucierpiał przez niego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane