środa, 30 października 2019 14:03

Marian Fluder zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Gniezna

 
Marian Fluder zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Gniezna archiwum redakcji

W środowe, wczesne popołudnie radni miejscy jednogłośnie poparli projekt uchwały, nadający tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gniezna doktorowi Marianowi Fludrowi.

Znany w Grodzie Lecha pediatra, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoje podejście do najmłodszych pacjentów, zostanie uhonorowany zaszczytnym tytułem Honorowego Obywatela Miasta Gniezna. 

- Jest to człowiek o sporej dozie empatii, podchodzi do każdej osoby z wielkim uczuciem i chce każdemu pomóc. Pomagał wielu mieszkańcom naszego miasta, w sytuacjach niekiedy bardzo trudnych - mówił przewodniczący Michał Glejzer podczas środowych obrad Rady Miasta: - W 1993 roku otworzył swoją prywatną praktykę lekarską i prowadzi ją do dziś. Przyjmuje mieszkańców jak trzeba to także w nocy i nigdy nie odmawia pomocy. Jest osobą, której normy godzinowe pracy nie obowiązują. Jest osobą, która od wielu lat poświęca życie w trosce o życie każdego.

Za przyznaniem Honorowego Obywatelstwa Miasta Gniezna Marianowi Fludrowi zagłosowali wszyscy radni obecni na sesji. Tytuł zostanie wręczony lekarzowi podczas uroczystej sesji zaplanowanej na 28 grudnia 2019 roku.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza Jan B. niedziela, 29 grudnia 2019 22:26 napisane przez Jan B.

  Znam wielu wspaniałych gnieźnieńskich lekarzy, pełnych poświęcenia, więc proszę nie mówić, ze ich nie ma. Jak w każdym zawodzie, są lepsi i gorsi, ale trzeba otworzyć oczy i widzieć więcej dobra w tym narodzie, a nie tylko krytykować, narzekać i idealizować niektórych.

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 29 grudnia 2019 21:19 napisane przez kibolo

  Fluder,Fluder,Fluder.Czy tylko Pan doktor do tego się przyczynił że jest taki jaki jest?A szanowna Pani małżonka?Tak samo jest z pacjentami jak doktor. Nie śpi,czeka na męża,dba o chłopa.Szacunek i pozdrowienia dla Pani.Oczywiście dla męża również.

 • Link do komentarza Teresa niedziela, 29 grudnia 2019 08:16 napisane przez Teresa

  Do mieszkaniec.
  A czy o Panu Doktorze ktoś w kółko opowiada?
  Zasłużył całym swoim życiem. Sam wczoraj powiedział, że w jego wieku, takie spotkania towarzyskie najczęściej mają miejsce na cmentarzach. Siostra Felicja nie dożyła tego zaszczytu. A inne osoby? Nikt mądry sam się na świecznik nie będzie pchał. Ale od czego są mieszkańcy, radni, rady osiedli? Wystarczy w odpowiedni sposób wyróżnić osobę wartą takiego uznania i przedstawić na sesji rady miasta. Może sam byś spróbował, skoro masz wiedzę o empatii, charyzmie czy filantropii wielu osób, które zasługują na honory.

 • Link do komentarza Marlena Mudrak sobota, 28 grudnia 2019 19:27 napisane przez Marlena Mudrak

  Pan Doktor leczył mnie na zapalenie płuc, jak zaczynał praktykę w przychodni na Staszica (ok 40 lat temu) i pamietam , nie wiem czy z opowiadań moich rodziców czy sama , ze wpadał do domu w pomiędzy dyżurem w przychodni a Szpitalem aby sprawdzić mój stan zdrowia. Doktor nie miał wtedy samochodu a telefonu stacjonarnego nie posiadaliśmy. Reszte lat leczył I leczy jak jest taka potrzeba moje dzieci, moje wnuki, moich rodziców. Pan Doktor chętnie odpowiadał (bezinteresownie )
  na pytania nurtujące mnie w sprawie jakichkolwiek wątpliwości o stanie zdrowia mojej rodziny i moich pacjentów ( jestem pielęgniarka) . Nie znam drugiej takiej osoby. Dziękuje Panie Doktorze.

 • Link do komentarza Stefania czwartek, 31 października 2019 20:52 napisane przez Stefania

  Dr Fluder to lekarz wyjątkowy pod każdym względem .Podchodzi do każdego pacjenta z pasja i zaangażowaniem .Uratował życie mojemu tacie oraz mamie .Leczył moje dzieci a teraz moje wnuczki.Nigdy los pacjenta nie jest Mu obojętny. Ale takich lekarzy ,którzy tak się angażują i pomagają pacjentom jest niewielu....Życzymy mu dużo zdrowia i wytrwałości!!

 • Link do komentarza pacjent czwartek, 31 października 2019 09:22 napisane przez pacjent

  Znam wielu lekarzy w Gnieźnie, którzy pracują z pełnym oddaniem na rzecz pacjenta. Zresztą nie tylko lekarzy. Lekarz Fluder jest na pewno jednym z nich.

 • Link do komentarza Damian czwartek, 31 października 2019 08:46 napisane przez Damian

  Najlepszy człowiek jaki stąpa po Gnieźnie !!!!

 • Link do komentarza nina czwartek, 31 października 2019 00:20 napisane przez nina

  Moje serdeczne gratulacje. Wspaniały lekarz, człowiek. Oprócz prywatnej pełnej poświęcenia praktyki również pracował w szpitalu z takim samym zaangażowaniem. Miał czas dla każdego pacjenta. Leczył mojego tatę, św pamięci Jerzego i moje dzieci. Wielkie dzięki. Życzę nadal samych słonecznych dni i wiele Łask od Boga. J.B.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 31 października 2019 00:09 napisane przez mieszkaniec

  Nie ujmując zasług dr Fluderowi to powiem, że w Gnieźnie jest wiele osób, które zasługują na honory. Ale są ciche, nie mówi się o nich w kółko. itd.

 • Link do komentarza Wioletta środa, 30 października 2019 18:21 napisane przez Wioletta

  Chyba nie mieszka w naszym mieście żadna inna osoba, która zaslugiwalaby bardziej za taki tytuł,choć z drugiej strony, żaden tytuł, nagroda, czy wyróżnienie, wystarczajaco dostojne i niepowtarzalne, by bylo godne nadania naszemu Doktorówi:)

 • Link do komentarza Małgorzata środa, 30 października 2019 15:24 napisane przez Małgorzata

  Gratulacje dla Pana Dr zasługuje jak najbardziej

 • Link do komentarza Krzysztof środa, 30 października 2019 15:09 napisane przez Krzysztof

  Od ponad czterdziestu lat znam Pana doktora, chodziłem do niego na wizytę lekarską jeszcze jako małe dziecko do przychodni rejonowej. Teraz chodzą moje dzieci i ich dzieci. Nigdy nie odmówił w potrzebie nawet jak była późna godzina. Szanuje tego człowieka za jego poświęcenie i życzliwość wobec drugiej osoby. Oby wszyscy lekarze brali przykład z Pana Mariana, ale takich jak On jest niewielu. Człowiek ten całe swoje życie oddał pomocy chorym w potrzebie, oddając się pracy. Wielki pokłon i szacunek w Pańską stronę Panie Marianie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny