czwartek, 14 listopada 2019 12:43

Przynieś makulaturę - zabierz drzewko

  UM
Przynieś makulaturę - zabierz drzewko archiwum redakcji

Już w najbliższą sobotę odbędzie się akcja wymiany - za dostarczoną makulaturę będzie można otrzymać sadzonkę drzewka. 

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Miejski, Nadleśnictwo Gniezno oraz Polski Klub Ekologiczny Okręg Wielkopolski Koło w Gnieźnie zapraszają mieszkańców miasta i powiatu, placówki szkolne i wychowawcze oraz instytucje do udziału w akcji „Ile odzysku tyle zysku".

Aby wyprodukować tonę papieru trzeba ściąć 17 drzew, które dostarczają tyle tlenu, ile 8 osób zużywa przez cały rok. Dlatego w sobotę 16 listopada w godzinach od 10 do 13 na Rynku odbędzie się nietypowa akcja wymiany.

Każdy, kto tego dnia odda 5 kg makulatury otrzyma drzewko do posadzenia na własnym ogródku lub na wskazanym terenie zieleni. Najbardziej aktywni otrzymają dodatkowo torby ekologiczne. Placówki oświatowe biorące udział w kampanii Ekolider otrzymają potwierdzenia o ilości zebranej makulatury.

5 komentarzy

 • Link do komentarza łycha czwartek, 14 listopada 2019 22:37 napisane przez łycha

  Szkoda ,że tak późno o tej akcji informują szkoły by nazbierały tony makulatury ,może na przyszłośc będzie info prędzej .Inicjatywa super oby w ościennych gminach też takie akcje były trzymamy kciuki

 • Link do komentarza Entowie czwartek, 14 listopada 2019 21:40 napisane przez Entowie

  A czy te drzewka w tych wskazanych miejscach będą podlewane ? Czy uschną tak jak większość w centrum ?

 • Link do komentarza Micio czwartek, 14 listopada 2019 21:20 napisane przez Micio

  W szkole SP7 dzieci są zmuszane do wzięcia udziału w akcji. Mają mieć dodatkowe punkty do zachowania przyznane... Super sztuczna dobrowolność. Pozdrowienia dla pani od biologi. Zmuszaniem dzieci nic się nie nauczy a wręcz przeciwnie...

 • Link do komentarza Solidit czwartek, 14 listopada 2019 20:30 napisane przez Solidit

  Jaki rodzaj drzewka będzie rozdawany?

 • Link do komentarza  Bella środa, 30 października 2019 14:44 napisane przez Bella

  super inicjatywa!
  więcej takich akcji!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane