środa, 16 października 2019 12:42

Wspólnie bili rekord w ratowaniu życia

 
Wspólnie bili rekord w ratowaniu życia fot. Rafał Wichniewicz

Uczniowie szkół i przedszkoli, ratownicy, mundurowi i nauczyciele wspólnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Jak co roku, do akcji zainicjowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, włączyło się III Liceum Ogólnokształcące. Na apel placówki o wspólny udział w akcji odpowiedział szereg szkół i instytucji, które przybyły w środę 16 października i wspólnie o godzinie 12 rozpoczęło bicie rekordu. Wraz z nimi robiły to dziesiątki tysięcy innych osób w całym kraju.

Wszystko to odbywało się w ramach zachęcania do ratowania życia, jako projekt związany z profilaktyką związaną z uświadamianiem społeczeństwa o tym iż każdy może pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie. Na apel odpowiedziały: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 8, a także uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Pojawiły się również dzieci z Przedszkola nr 5, a także wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy "Dom Tęcza" i Szkoły Technicznej Mundurowej. Ze służb przybyli policjanci z gnieźnieńskiej komendy, strażnicy więzienni z Gębarzewa, strażnicy miejscy i ratownicy z WOPR. W sumie w akcji wzięło udział 222 osób.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane