wtorek, 01 października 2019 08:32

Strażacy interweniowali w trakcie wichury

 
Strażacy interweniowali w trakcie wichury źródło: OSP Modliszewo

Powalone drzewa lub konary, ale na szczęście bez osób poszkodowanych. W ciągu ostatniej doby strażacy wielokrotnie wyjeżdżali do interwencji w związku z silnym wiatrem wiejącym w naszym powiecie.

Zgodnie z informacjami, które przekazywaliśmy w nocy z niedzieli na poniedziałek, wczoraj nad Polskę nadciągnął niż, który przyniósł ze sobą silny wiatr. Również zgodnie z oczekiwaniami, najmocniejsze podmuchy wystąpiły w godzinach popołudniowych.

Jak przekazał nam st. kpt. Jarosław Łagutoczkin z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, strażacy na terenie powiatu wyjeżdżali do 24 interwencji związanych z powalonymi drzewami lub oderwanymi konarami. Do akcji wyjeżdżano na terenie Gniezna, ale również między innymi w takich miejscowościach jak Wilkowyje, Kłecko Kolonia, Waliszewo, Przyborowo, Imielno, Karczewko, Goślinowo, Ganina, Graby czy Pawłowo.

W trzech przypadkach interwencja dotyczyła linii energetycznych, na których oparły się spadające gałęzie.  Awarie zasilania odnotowano w co najmniej kilkunastu miejscowościach na terenie powiatu. Strażacy wyjeżdżali także do akcji związanymi z rozerwanymi banerami reklamowymi. Na szczęście w wyniku tych  wszystkich zdarzeń, związanych z wichurą, nikomu nic się nie stało.

źródło zdjęć: OSP Kłecko, OSP Kiszkowo, OSP Modliszewo, OSP Czerniejewo

2 komentarzy

  • Link do komentarza Waldek wtorek, 01 października 2019 16:46 napisane przez Waldek

    Kochani spółdzielcy widzicie na powyższych zdjęciach jakie szkody mogą spowodować łamiące się grube i ciężkie gałęzie drzew. Zapamiętajcie te widoki i nie przeszkadzajcie więcej pracownikom Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy formują drzewa przed Waszymi blokami. Bo robią to dla Waszego bezpieczeństwa. Dzięki ich zaangażowaniu Wasze dzieci i Wasze samochody są na terenach spółdzielczych bezpieczne .

  • Link do komentarza kierowca wtorek, 01 października 2019 11:22 napisane przez kierowca

    Zdjęcia tych suchych drzew dedykujemy władzom miejskim i powiatowym, które nic sobie nie robią z suchych i najprawdopodobniej chorych drzew stojących od lat przy głównych ulicach Gniezna i poza nim. Dopiero, jak kogoś takie drzewo zabije, to będą szukać winnego!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane