czwartek, 26 września 2019 12:32

„Martwi mnie stanowisko prokuratury”

 
„Martwi mnie stanowisko prokuratury” archiwum redakcji

Decyzja o odmowie wszczęcia postępowania ws. rzekomych nieprawidłowości przy sprawowaniu nadzoru nad umową zawartą w Sowmedem, spotkała się z komentarzem samego wnioskodawcy.

Trzy dni temu informowaliśmy, że Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie zdecydowała się nie podejmować działań w związku z doniesieniem złożonym przez starostę Piotra Gruszczyńskiego na działalność poprzedniej dyrekcji szpitala. Swój wniosek opierał na podstawie informacji Komisji Rewizyjnej, która w protokole pokontrolnym zawarła swoje uwagi co do braku nadzoru nad umową zawartą z podmiotem zewnętrznym, zajmującym się Oddziałem Chirurgicznym oraz Poradnią Chirurgiczną w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski - mowa tu o firmie Sowmed. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania z powodu braku znamion czynu mogącego przynieść znaczące szkody majątkowe lub ryzyko utraty zdrowia lub życia (więcej informacji).

Do sprawy odniósł się teraz sam zainteresowany: - Podejmuję tego rodzaju czynności, żeby ktokolwiek mi nie zarzucił, że widząc pewne nieprawidłowości, nie podjąłem stosownych czynności jako starosta. Dlatego zdecydowałem się na ten krok - przyznał starosta Piotr Gruszczyński i dalej dodał:Martwi mnie stanowisko prokuratury, ale biorąc pod uwagę, że doszło do pewnych nieprawidłowości w szpitalu, nie złożyliśmy zażalenia na decyzję prokuratury tylko i wyłącznie dlatego, ponieważ uważamy iż te działania powinien podjąć szpital. Z tego co wiem, prawnicy podeszli już do tematu, ponieważ prokuratura nie zwróciła uwagi na dość istotne czynniki, o których dziś nie chciałbym mówić. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza czesiek piątek, 27 września 2019 11:25 napisane przez czesiek

    A co pan starosta i prokurator rejonowy na fakt zawartej ponoc jak mowia w zozie umowy miedzy sowmed a osobami ze szpitala ze sowmed wyniesie sie ze szpitala przed zakonczeniem swojego okresu umowy a osoby nie beda zglaszac doniesienia o widocznych nawet golym okiem nieprawidlowosciach ?
    czy sowmed mial jakies pewne gwarancje ze nie zostana wyciagniete jego brudy ? czy byl pewien ze w razie czego nic mu nie zarzuca? jesli tak to dlaczego ? gdzie panstwo prawa ????

  • Link do komentarza Balladyna piątek, 27 września 2019 01:08 napisane przez Balladyna

    Nie komentuje się niezależnej prokuratury i sądów. No chyba, że ma się do nich negatywny stosunek.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane