czwartek, 19 września 2019 12:34

Piątkowe sprzątanie świata

 
Piątkowe sprzątanie świata archiwum redakcji

W piątek 20 września na terenie Gniezna odbędą się dwie społeczne akcje sprzątania świata. W obu przypadkach zapewnione są rękawice oraz worki.

W terminie 20-22 września br. Gniezno również włączy się w tegoroczną akcję poprzez szereg działań polegających na sprzątaniu terenów wokół szkół, przedszkoli, otoczenia Jeziora Winiary oraz Jelonek, parków miejskich, skwerów i inne działań (pogadanki, wykłady dotyczące prawidłowej segregacji odpadów) podjętych przez placówki oświatowe, w tym szkoły podstawowe oraz przedszkola.

W najbliższy piątek 20 września o godzinie 11:30 rozpocznie się sprzątanie Lasu Miejskiego, organizowane przez Nadleśnictwo Gniezno. Organizatorzy spotkają się z chętnymi przy ul. Hożej - na miejscu zapewnione będą worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie. W akcji bierze udział w sumie 430 nadleśnictw z całego kraju w ramach projektu #sprzątaMY, zainicjowanej przez prezydenta RP.

Tego samego dnia o godzinie 15:30 odbędzie się akcja sprzątania terenu przy ul. Konopnickiej, organizowana przez Miasto Gniezno. Rękawiczki i worki również są zapewnione.

8 komentarzy

 • Link do komentarza hej piątek, 20 września 2019 11:48 napisane przez hej

  Jeżeli mnie pamięć nie myli to jak prezydent był wybierany pierwszy raz na prezydenta to jego obietnice wyborcze zawierały takie coś jak czyste miasto i zatrudnienie skazanych do jego sprzątania , no i jak to wygląda ?

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 20 września 2019 08:23 napisane przez mieszkaniec

  Kiedyś takiego bałaganu nie było. Jak Budasz doszedł do władzy to nie umie pokierować służbami, aby dopilnowały porządku. Jest co raz gorzej w mieście. Powinno rozwiązać się straż miejska i te 20 000 000 rocznie przeznaczyć na utrzymanie miasta, za konkretną pracę posprzatanie, usunięcie chwastów, wywiezienie śmieci jak przy tych kontenerach, zagrabienie trawnikow z liści, posprzatanie krawężników itp.

 • Link do komentarza kropka piątek, 20 września 2019 08:10 napisane przez kropka

  A ja myślałem że utrzymanie czystości i porządku w mieście należy do miasta które chyba ma takie zadania własne i stosowny budżet do tego ? A tu wygląda jak za komuny niczym czyn partyjny czy jak tam to zwali ?

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 20 września 2019 07:39 napisane przez EagleEye

  Cóż nasze miasto wygląda sorry ale gorzej id mojej rodzinnej wsi. Co do nazw chwastów które dorastają na chodnikach i ulicach miasta nie będę nazwami się wymądrzał ale ostatnio pokazywałem synowi jak wygląda jeden z nich. I nie widział go u dziadków na wakacjach gdzie był cale dwa m-ce tylko pokazałam mu go w Gnieżnie. Tyle w temacie

 • Link do komentarza humanista piątek, 20 września 2019 07:11 napisane przez humanista

  Tak zachowują się mieszkańcy, pewna ich część śmieci!
  Pozdrawiam normalnych.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 19 września 2019 23:29 napisane przez mieszkaniec

  Pozamiatajcie chodniki, jezdnie, naprawcie ulice. Zróbcie to, co jest waszym obowiązkiem w tym magistracie. Wasze króliki nie zakryły brudu i dziur!

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 19 września 2019 21:49 napisane przez mieszkaniec

  W Gnieznie w cemtrum i obrzezach to wszedzie balagan nikt nie sprzata . Tak dziala nasz urzad i urzednicy. Wstyd.

 • Link do komentarza Krycha czwartek, 19 września 2019 13:57 napisane przez Krycha

  A Stella Gniezno Konopnicka tam syf dopiero

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny