czwartek, 19 września 2019 07:54

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

 
Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS źródło: Google Street View

Osoby prowadzące działalność gospodarczą lub planujące założyć firmę, ZUS zaprasza na spotkania w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy. 

Od 23 do 27 września w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych trwać będzie Tydzień Przedsiębiorcy, który w tym roku przebiegać ma pod hasłem „Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie”.

Tegoroczną edycję Tygodnia Przedsiębiorcy realizowana jest we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, która stała się partnerem strategicznym kampanii: Pracuję legalnie. - Nasze przedsięwzięcie promuje także kampanię ZUS: Masz wybór. Podczas Tygodnia Przedsiębiorcy będziemy promować legalne formy zatrudniania pracowników oraz korzyści z tym związane - informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Przez tydzień będzie można skorzystać z bezpłatnych seminariów tematycznych, a także konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS takich jak: doradcy ds. ulg i umorzeń, doradcy płatnika, oraz porad ekspertów ZUS i instytucji współpracujących m.in. PIP, US, urzędów miast i gmin i PFRON. Szczegółowe informacje oraz terminy i tematy seminariów oraz dyżurów ekspertów dostępne są poniżej.

Tematami seminariów, odbywających się w inspektoracie ZUS w Gnieźnie:

  • "Zatrudniam legalnie-pracuję legalnie: ubezpieczenie unijne" - wtorek 24 września o godzinie godz. 13.00 i 15:00 w siedzibie ZUS ul. Sienkiewicza 4 w Gnieźnie.
  • "Zatrudniam legalnie – współpraca z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych - zapobieganie wypłacie nienależnych świadczeń" - czwartek 26 września o godz. 13.00 i 15:00 w siedzibie ZUS ul. Sienkiewicza 4 w Gnieźnie.

Zapisy na seminaria prowadzone są za pośrednictwem adresu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dyżury ekspertów w temacie "Pracuję/zatrudniam legalnie – mam z tego tytułu świadczenia" - odbywają się w następujących terminach i lokalizacjach i terminach:

  • poniedziałek 23 września godz. 10.00 i 12:00 - Wielkopolska Izba Gospodarcza - ul. Wrzesińska 19, Gniezno.
  • środa 25 września godz. 9.00 i 14.00 - Starostwo Powiatowe - ul. Jana Pawła II
  • piątek 27 września godz. 10.00 i 13.00  - Powiatowy Urząd Pracy - ul. Sobieskiego 20

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny