poniedziałek, 16 września 2019 09:36

Dożynki w Jankowie Dolnym

 
Dożynki w Jankowie Dolnym zdjęcie nadesłane

Niedziela w Gminie Gniezno upłynęła pod znakiem podziękowań rolników za tegoroczne plony. Tegoroczne dożynki miały wyjątkowo uroczysty przebieg.

Podziękowania za owoc pracy na roli rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej. Nabożeństwu sprawowane w kościele w Jankowie Dolnym przewodniczył ks. Sebastian Huebner, proboszcz parafii w Strzyżewie Kościelnym. Podczas wspólnej modlitwy kilkukrotnie podkreślono wagę trudu, jaki ponoszą rolnicy podczas swojej całorocznej pracy na polu i przeciwnościach, jakie muszą napotykać podczas swojej pracy - w tym roku chociażby suszy. Mszy świętej towarzyszyły liczne wieńce dożynkowe, wniesione do świątyni przez przedstawicieli poszczególnych sołectw, które zostały poświęcone. 

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie na teren boiska przy szkole podstawowej w Jankowie Dolnym, gdzie odbyła się druga część wydarzenia. Tam to, na scenie odbył się tradycyjny obrzęd dożynkowy, podczas którego na ręce wójt Marii Suplickiej oraz przewodniczącego Rady Gminy Mariusza Nawrockiego przekazano chleb upieczony z tegorocznych zbiorów - dokonali tego tegoroczni starostowie - Irena Rączkowiak oraz Patryk Szerfenberg. Po jego rozkrojeniu włodarze gminy rozdali go uczestnikom uroczystości. 

Po przemówieniach zaproszonych gości, rozpoczęła się kolejna część wydarzenia - występy artystyczne Na scenie zaprezentowały się Zespół Tańca Ludowego "Gniezno", Powiatowa Orkiestra Dęta, a także zabawy i tańce dla dzieci, których zwieńczeniem był koncert zespołu Papa D i występ zespołu Duet. Dożynkom towarzyszyły też stoiska kół gospodyń wiejskich z Mnichowa, Modliszewa, Modliszewka, Strzyżewa Paczkowego, Woli Skorzęckiej i Zdziechowy.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 17 września 2019 00:54 napisane przez wyborca

  Pani zdziwiona, żeby pani nie pękła ze zdziwienia, bo mój poseł akurat wie, bo dzisiaj się go zapytałam i okazał się bardzo dobrym posłem, więc ma głos mój i mojej rodziny na następną kadencję.

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 17 września 2019 00:19 napisane przez wyborca

  Pani zdziwiona, żeby pani nie pękła ze zdziwienia, bo mój poseł akurat wie, bo dzisiaj się go zapytałam i okazał się bardzo dobrym posłem, więc ma głos mój i mojej rodziny na następną kadencję.

 • Link do komentarza Nt poniedziałek, 16 września 2019 19:03 napisane przez Nt

  Szkoła widać, ze potrafi się dzielić. Jak nie piękny festyn dla całego spoleczwnstwa, to potrawia także zorganizowac dozynki. Tylko wspierać i z otwartymi rękoma biec z pomocą. Rozbudowa im sie niezmiernie nalezy.

 • Link do komentarza gminny poniedziałek, 16 września 2019 13:25 napisane przez gminny

  Pierwsze takie extra dożynki. Dziękujemy Pani Wójt!

 • Link do komentarza zdziwiona poniedziałek, 16 września 2019 13:17 napisane przez zdziwiona

  CUDA !!! Nagle wszyscy posłowie i senatorowie interesują się sprawami rolnictwa. A czy każdy z nich wie np: gdzie jest wieś Ławki?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny