poniedziałek, 16 września 2019 08:28

Została zgwałcona i... skazana na więzienie

 
Została zgwałcona i... skazana na więzienie archiwum redakcji

O wyjątkowej nieporadności organów ścigania, mających bezwzględnie działać w przypadku przestępstw seksualnych, można przeczytać w artykule, której bohaterką jest jedna z mieszkanek podgnieźnieńskich miejscowości. 

Materiał został zamieszczony w serwisie Wirtualna Polska, którego autorka dotarła do kobiety pochodzącej z jednej z wsi pod Gnieznem, a która to padła ofiarą gwałtu. Mimo zeznań oraz dowodów spotkała się z murem, którego nie potrafiła pokonać, a co więcej podczas spotkań z organami ścigania, miała też ścierać się z ignorancją oraz podejściem, który naruszał etyczne zasady prowadzenia postępowań.

Do zdarzeń doszło w 2017 roku i od tej pory kobieta nie doczekała się sprawiedliwości, a co więcej - została skazana za składanie fałszywych zeznań i to mimo wielu wątpliwości, jakich w sprawie dopatrywał się sąd. Gwałtowi wprost nikt nie zaprzeczył, nawet sprawca, ale postępowanie w gnieźnieńskim Sądzie Rejonowym zostało umorzone.

– Sprawa odbywała się w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie – tym samym, w którym umorzono postępowanie dotyczące zgwałcenia. Siedziałam na miejscu, na którym wcześniej siedział Marcin. Gdy zeznawał, nie było mnie w sali. Czekałam na schodach na piętrze wyżej, aż skończy. Kiedy wyszedł, minęłam się na korytarzu sądu z moim oprawcą. Nie jestem w stanie opisać, co wtedy poczułam – mówiła Mai Staśko, autorce artykułu, poszkodowana kobieta.

Cały artykuł można przeczytać na stronie WP Kobieta: "Zgłosiłam gwałt i zostałam skazana na więzienie. Katarzyna nie może się pogodzić z decyzją sądu".
 

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Lgbt środa, 02 października 2019 01:32 napisane przez Lgbt

  Ta zgwałcona pani spala z oprawcą od 3lat...tylko sie znudził...z resztą nie on jeden

 • Link do komentarza ratownik piątek, 20 września 2019 22:07 napisane przez ratownik

  greg i humanista a wy ( a raczej to jedna i ta sama osoba) nadajesz się do leczenia przez psychiatrę. Jak widać wiatry Dziekanki bardzo szkodzą niektórym forumowiczom.

 • Link do komentarza greg wtorek, 17 września 2019 15:00 napisane przez greg

  ja myślem ,że ta pani sendzia nadaje się do krajowej rady sądownictwa albo co najmniej do trybunału Konstytucyjnego jako zastępca Przyłebskiej.

 • Link do komentarza humanista wtorek, 17 września 2019 05:38 napisane przez humanista

  Wilk/ dzisiejsza kasta w sądzie rejonowym w Gnieźnie, to asesorowie powołani przez Dude (prezydenta). Oni są po prostu nie douczeni, i brak im doświadczenia (jak i rządowi).(

 • Link do komentarza Gosia wtorek, 17 września 2019 04:30 napisane przez Gosia

  W takich miastach jak Gniezno prokuratura - policja - adwokatura - sądy , ze o innych instytucjach nie wspomnę to naczynia połączone układami rodzinno-towarzyskimi i uczciwości = klarowności a przede wszystkim sprawiedliwości tam nie znajdziesz ....

 • Link do komentarza qqqq wtorek, 17 września 2019 00:33 napisane przez qqqq

  Nadzwyczajna kasta to ludzie Ziobro - rozsyłający pocztówki z bluzgami i zdjęcia członķów sędziowie-trolle. Takiego sparszywienia władzy nie mieliśmy od czasów sejmu rozbiorowego. Precz z pisowską targowicą chamów i złodziei!

 • Link do komentarza Wiesław poniedziałek, 16 września 2019 18:54 napisane przez Wiesław

  No to już widzę moją sprawę jak będzie prowadzona. Widać trzeba będzie Mec. Giertycha zatrudnić to wygram.

 • Link do komentarza Mieszkanjec poniedziałek, 16 września 2019 18:01 napisane przez Mieszkanjec

  Moze to ta sama pani sedzia, która nawet nie czyta akt sprawy, wydaje wyroki wedle swego widzimisie, a jak sie jej nie chce, to umarza sprawę.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 16 września 2019 14:12 napisane przez wilk

  I dlatego należy min. rozgonić nadzwyczajną kastę !!!! Natychmiast!!! Najlepiej zapakować w wagony i odesłać w okolice pewnego mauzoleum wiecznie żywego bandyty,tam skąd pochodzą ich protoplaści !!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane