sobota, 07 września 2019 12:58

Deszczowe drzwi otwarte w PEC

 
Deszczowe drzwi otwarte w PEC fot. Rafał Wichniewicz

Mimo wyjątkowej niepogody, która tylko potwierdza koniec lata i nadchodzącą jesień, spora grupa gnieźnian pojawiła się przy ul. Spichrzowej na drzwiach otwartych zorganizowanych w kotłowni C-13.

Co pewien czas spółka zaprasza mieszkańców Gniezna do zwiedzania swoich wnętrz, dzięki czemu jest okazja, by poznać sposób wytwarzania ciepła dostarczanego do wielu domów na terenie całego miasta. Większość zazwyczaj jedynie orientuje się, że miejscem skąd dostarczana jest energia, znajduje się przy najwyższym obiekcie na terenie miasta - kominie ciepłowni przy ul. Spichrzowej. Dopiero na miejscu można się przekonać, jak skomplikowana technologia oraz system zarządzania składa się na wytwarzanie ciepłej wody dostarczanej do mieszkań. Dlatego też była to okazja, by od pracowników spółki dowiedzieć się dokładnie, jak wygląda przebieg całego "produkcji" - od momentu dostarczenia opału do chwili wytworzenia energii i przekazania jej do rurociągów wychodzących w kierunku miasta.

Choć pogoda zepsuła część programu, jaki przygotowano na tę okazję, to jednak była możliwość skorzystania z różnych innych atrakcji - zwłaszcza dla najmłodszych. Starsi mogli się wykazać, biorąc udział w kolejnej zbiórce krwi, zorganizowanej we współpracy z kołem PCK działającym przy PEC oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdy, kto tego dnia pojawił się na drzwiach otwartych i wypełnił ankietę, mógł też liczyć na ciepły poczęstunek przygotowany dla gości.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Leszek niedziela, 08 września 2019 10:17 napisane przez Leszek

    Dziękuję wszystkim osobom które oddały krew podczas ,,drzwi otwartych" PEC,pogoda nie dopisała ale krwiodawcy nie zawiedli,jesteście wspaniali.

  • Link do komentarza EagleEye sobota, 07 września 2019 16:31 napisane przez EagleEye

    Bylo miło mimo niekorzystnej pogody. Cóż kto nie był ten "gapa". Wszystko za free włącznie z podwózką. Cóż najwidoczniej niektórzy wola tv i zakupy w marketach. Dla mnie i syna było extra. Dziękujemy

  • Link do komentarza wiechu sobota, 07 września 2019 13:23 napisane przez wiechu

    A Grobelny jednak wciąz się czuje prezesem PEC, tak jak Budasz MPK.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane