piątek, 06 września 2019 17:17

Ewakuacja mieszkańców po uszkodzeniu gazociągu

 
Ewakuacja mieszkańców po uszkodzeniu gazociągu źródło: PSP Gniezno

W piątek służby zostały powiadomione o zdarzeniu, do jakiego miało dojść w Witkowie w rejonie ul. Kosynierów Miłosławskich.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wyciek gazu z rurociągu średniego ciśnienia, uszkodzonego podczas prac ziemnych, wykonywanych w związku z układaniem światłowodu. Miejsce wycieku nie było widoczne.

Działania strażaków z OSP Witkowo oraz JRG Gniezno polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia następnie strażacywyznaczyli przy pomocy mierników wielogazowych strefę niebezpieczną i oznakowali teren taśmą oraz pachołkami. Dodatkowo wstrzymano także ruch na drodze, a ze strefy zagrożenia ewakuowano 16 osób z pobliskich domów jednorodzinnych.

W tym czasie na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy po rozpoznaniu zakręcili zawór, który zatamował wypływ gazu. Przed ponownym wpuszczeniem mieszkańców do domów strażacy sprawdzili pomieszczenia budynków miernikiem wielogazowym. Dalsze działania w naprawieniu uszkodzonego fragmentu rurociągu prowadzą pracownicy Pogotowia Gazowego. 

źródło: PSP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Mee piątek, 06 września 2019 17:26 napisane przez Mee

    Jeśli to była Inea, to gazociąg byl za płytko bez taśmy i nie było go na planach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane