Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 września 2019 14:59

„Piątka Ostrowskiego”

 

W pięciu zasadniczych punktach, nad którymi w kolejnej kadencji chciałby się skupić poseł Krzysztof Ostrowski, parlamentarzysta zadeklarował swoje działanie w przypadku wyboru jego osoby.

Swój program wyborczy, który określa "Piątką Ostrowskiego", to najważniejsze w jego opinii sprawy, które dotyczą jego okręgu wyborczego. Wśród nich znalazły się tematy, które dotyczą także konkretnych mieszkańców, w tym także i Gniezna oraz powiatu gnieźnieńskiego. 

- To poważna kampania, poważni kandydaci i poważny program. Cała Polska jest wartością bardzo ważną, a ja odpowiedzialnie podchodzę do polityki. Prawo i Sprawiedliwość od naszej konkurencji odróżnia nasza wiarygodność. Do tej pory było tak, że staraliśmy się to, co obiecaliśmy, aby dotrzymać. Nie zawsze wszystko się udało, bo nie jest tak, że PiS odnosiło same sukcesy, ale bardzo dużo się nam udało i ludzie odzyskali wiarę w to, że polityk może nie kłamać, tylko mówić prawdę i dotrzymywać słowa. Dlatego prezentacja mojej piątki to waga ciężka w skali regionu, ale taka jest rola posła, by wspierać projekty ambitne i rozwiązywać problemy ludzi - mówił Krzysztof Ostrowski. 

W programie najistotniejszym wątkiem z punktu widzenia gnieźnieńskiego, jest działanie na rzecz funduszy dla szpitali powiatowych: - Mamy wszyscy świadomość tego, z jakimi problemami boryka się szpital gnieźnieński i jaka zawikłana jest historia jego budowy. Mam nadzieję, że ta kadencja samorządu, mimo zmiany władzy, zakończy się wybudowaniem szpitala w Gnieźnie. Chcę podkreślić iż choroba i cierpienie nie ma barw politycznych, dlatego składam publicznie deklarację, że będę wspierał kolegów z innych barw politycznych w tej jednej rzeczy - staraniu się o dodatkowe fundusze na dokończenie gnieźnieńskiego szpitala - przekazał parlamentarzysta, deklarując iż już teraz wspiera wnioski złożone w ramach rezerwy budżetu państwa, złożone przez dyrekcję i Starostwo. 

Kolejne punkty programu to lepsza dostępność do diagnostyki medycznej: - Przeznaczamy na to jeszcze zbyt mało pieniędzy, a to jest wina systemu. Nie ma wydzielonej puli na takie badania, a lekarze dostają je na swoje konta. Według raportu NIK wydajemy na badania diagnostyczne kilkakrotnie mniej niż sąsiedzi z południa lub zachodu Europy. Lekarze traktują je jako niepotrzebny koszt, a nie jako źródło dodatkowych cennych informacji o pacjencie. Próbowałem to zmienić w tej kadencji, wielokrotnie interpelowałem w tej sprawie, nie udało się, ale wierzę iż jeśli mi się uzyskać mandat w drugiej kadencji, to uda się to zmienić. 

Trzy pozostałe punkty "Piątki Ostrowskiego" dotyczą wspierania działań w ramach inwestycji drogowych - w tym budowy mostu przez Wartę w gminie Krzymów, wschodniej obwodnicy Środy Wielkopolskiej czy trzeciego etapu obwodnicy południowej Śremu. Ponadto poseł zamierza wspierać działania, jakie samorządowcy z własnej inicjatywy podjęli w Kole na rzecz wykorzystania wód geotermalnych, gdzie już odbył się pierwszy odwiert, a w planach jest budowa ciepłowni. Ostatnim tematem jest sprawiedliwa transformacja energetyczna Wielkopolski Wschodniej, dotycząca wykorzystywania założeń Programu Platformy Węglowej.

19 komentarzy