wtorek, 03 września 2019 13:11

Policja ostrzega: oszuści znowu dzwonią!

 

Z gnieźnieńskimi policjantami skontaktowały się osoby, które około południa próbowano oszukać metodą na tzw. „policjanta”.

Gnieźnieńska policja wciąż walczy z oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą „na policjanta” czy „na wnuczka”. Dzisiaj, tj. we wtorek 3 września ponownie działania oszustów nasiliły się, a z oficerem dyżurnym komendy kontaktowały się kolejne osoby, które odebrały podejrzany telefon. 

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi. Dodaje przy tym, że policja nigdy nie namawia mieszkańców do brania czynnego udziału w akcjach, ani nie żąda nigdy od nikogo pieniędzy. Tym bardziej zalecamy rozmowę ze starszymi osobami, które są podatne na działania tego typu oszustów. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane