sobota, 31 sierpnia 2019 10:05

Dwie interwencje OSP Witkowo

 
Dwie interwencje OSP Witkowo źródło: OSP Witkowo

W piątkowe popołudnie i późny wieczór druhowie z witkowskiej jednostki byli wzywani do dwóch wyjazdów, z których jedno zakończyło się tragicznie.

30 sierpnia po godzinie godzinie 15:30 OSP Witkowo zostało zadysponowane na ul. Żwirki i Wigury do wyczuwalnego zapachu gazu na klatce schodowej. Po dokonanym rozpoznaniu okazało się, że w jednym z mieszkań chwilę wcześniej została wymieniona butla z gazem. Charakterystyczna woń markera zapachowego z butli wzbudziła niepokój pozostałych mieszkańców. Na szczęście nie było zagrożenia, choć to kolejna tego typu sytuacja w tej miejscowości w ostatnim czasie.

Późnym wieczorem, około 22:30 strażacy wyjechali alarmowo dwoma zastępami ratowniczymi na ul. Polną, gdzie miało dojść do zatrzymania krążenia u młodego mężczyzny. Pomimo ponad godzinnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej i wdrożeniu defibrylatora zewnętrznego w pierwszych minutach działań, a także przejęciu poszkodowanego przez zespół ratownictwa medycznego z Gniezna, niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych i stwierdzono zgon.

źródło: OSP Witkowo

1 komentarz

  • Link do komentarza Smutny sobota, 31 sierpnia 2019 13:01 napisane przez Smutny

    Młody chłopak. Całe życie przed nim. Jaki los bywa okrutny i niesprawiedliwy. Tyle już w życiu przeszedł i wydawało się że teraz już będzie wszystko dobrze a tu takie wiadomości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane