wtorek, 27 sierpnia 2019 14:35

Poseł Krzysztof Ostrowski podsumował kadencję

  mn

Podczas wtorkowej konferencji prasowej poseł Krzysztof Ostrowski przedstawił podsumowanie swojej czteroletniej pracy w funkcji parlamentarzysty i zakreślił działania, których chciałby się podjąć w kolejnej kadencji w przypadku jego wyboru.

Ubiegając się o mandat posła RP, Krzysztof Ostrowski zapowiadał wykorzystanie swego wieloletniego doświadczenia medycznego w pracy parlamentarnej. Tak też się stało. Poprzez członkostwo w Komisji Zdrowia oraz działalność utworzonego z jego inicjatywy Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów, zawsze był blisko osób chorych i starał się wypracowywać takie normy prawne, które będą umożliwiały optymalne warunki leczenia. W tym względzie był jednym z najaktywniejszych posłów VIII kadencji sejmu. W rankingu zdrowotnych zespołów parlamentarnych pod względem liczby zorganizowanych posiedzeń, Parlamentarny Zespół ds. Praw Pacjentów znalazł się na drugim miejscu. Uczestniczący w nich posłowie, eksperci medyczni, przedstawiciele organizacji pacjenckich poruszali następujące zagadnienia: Podstawowa Opieka Zdrowotna, szpitale powiatowe, onkologia i hematologia, leczenie bólu, prawa pacjenta, stwardnienie rozsiane, choroby układowe tkanki łącznej, pierwotne niedobory odporności, hipercholesterolemia, cukrzyca, nieswoiste zapalenia jelit, mukowiscydoza, hemofilia, kardiologia, problemy osób starszych, niewydolność przewodu pokarmowego, choroby cywilizacyjne, wcześniaki, autyzm, opieka lekarska w szkołach, wczesne zapalenie stawów, dolegliwości dolnych dróg moczowych.

W wielu przypadkach, wypracowane podczas posiedzeń zespołu projekty, zostały uwzględnione w nowelizacjach ustaw i rozporządzeń, m.in. nowelizacja Ustawy o prawach pacjenta w zakresie wprowadzenia obowiązkowego leczenia bólu u wszystkich pacjentów oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące obowiązku leczenia bólu w karetkach pogotowia, projekt kompleksowej opieki nad pacjentami z nowotworami piersi, pęcherza moczowego i gruczołu krokowego oraz przewlekłą białaczką limfocytową – obecnie Ministerstwo Zdrowia prowadzi pilotaż opieki sprawowanej w ramach sieci onkologicznej w dwóch województwach. Poseł, działając w podkomisji m.in. powołania Agencji Badań Medycznych był także zaangażowany w prace kierunku utworzenia tej agencji. Krzysztof Ostrowski był szczególnie zaangażowany w zapewnienie lepszego dostępu pacjentów do badań laboratoryjnych. Brak odrębnego finansowania badań laboratoryjnych w ramach POZ nie gwarantuje właściwego stopnia wykorzystania badań laboratoryjnych i przyczynia się do ograniczania zlecania tych badań przez lekarzy w celu minimalizowania kosztów. Parlamentarny Zespół m.in. Praw pacjentów skierował w tej sprawie pismo do Ministra Zdrowia, w którym proponuje, aby badania laboratoryjne były odrębnie finansowane. Poseł wielokrotnie interweniował w tej sprawie osobiście w Ministerstwie.

Ostatnim dokumentem zaprezentowanym podczas posiedzenia zespołu jest raport pt.: ,,Zmiany systemowe w opiece nad pacjentem chorym na nowotwory układu moczowo-płciowego’’. Celem proponowanych rozwiązań jest poprawa efektów leczenia, w szczególności pacjentów z nowotworami złośliwymi pęcherza moczowego, gruczołu krokowego i nerek, poprzez zapewnienie wysokiej jakości opieki specjalistycznej koordynowanej przez lekarza specjalistę urologa o wysokich kompetencjach, w ośrodku posiadającym duże doświadczenie w leczeniu nowotworów układu moczowo-płciowego i zapewniającym warunki diagnostyczno-lecznicze na wysokim poziomie. W drugiej połowie 2019 roku planowane jest wdrożenie programów pilotażowych.

Poseł Krzysztof Ostrowski był m.in. sprawozdawcą projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne, a także ważnej ustawy o tzw. dekomercjalizacji szpitali.

Aktywność posła Krzysztofa Ostrowskiego została doceniona przez pacjentów – otrzymał wyróżnienie honorowe od Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologiczych za działalność na rzecz pacjentów chorych na nowotwory; ,,Byka Zdrowia 2019’’ za prowadzenie Zespołów Parlamentarnych poświęconych ochronie zdrowia; od diagnostów laboratoryjnych za całokształt pracy parlamentarnej; Hipokrates 2019 na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego w kategorii lekarz rodzinny.

Służba zdrowia nie była jedyną sferą działalności posła Krzysztofa Ostrowskiego. To także setki interwencji w indywidualnych problemach mieszkańców okręgu konińsko-gnieźnieńskiego, zgłaszanych w działających przez całą kadencję biurach poselskich (w Gnieźnie, Wrześni, Słupcy i Środzie Wlkp). oraz podczas otwartych spotkań, zorganizowanych niemal we wszystkich gminach okręgu. To także wsparcie w pozyskiwaniu funduszy z budżetu państwa, m.in. na: rozbudowę i modernizację szpitali w Gnieźnie i Słupcy; budowę boiska sportowego w Trzemesznie, hali sportowej w Zdziechowie, utworzenia muzeum w gnieźnieńskiej parowozowni, modernizację dróg powiatowych: Kierzkowo-Wydartowo w gminie Trzemeszno, Biskupice-Bojanice-Mączniki; drogi gminnej do Woźnik, drogi gminnej w Przybrodzinie, ulic osiedlowych w Kiszkowie; fundusze na remont klasztoru w Lądzie, Farze we Wrześni, Kolegiaty w Środzie Wlkp., kościoła w Łopiennie. Poseł interweniował również w sprawach społecznie ważnych, m.in.: w kwestii budzących kontrowersje planów budowy turbin wiatrowych w gminie Rychwał i w gminie Dominowo; w sprawie próby zmian granic pomiędzy gminami Kazimierz Biskupi i Kleczew, w sprawie budowy na terenie chronionym chlewni w gminie Krzykosy, w sprawie skażenia wody we Wrześni, w sprawie utworzenia szkoły muzycznej I stopnia we Wrześni, utworzenia ośrodka dla niepełnosprawnych dorosłych w Rozalinie, gm. Rychwał, w sprawie rolników poszkodowanych przez powódź, w sprawie likwidacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie, w sprawie przyznania dla Gniezna dodatkowego podstawowego zespołu ratownictwa medycznego czy w sprawie sytuacji w Zakładzie Sklejka Orzechowo.

22 komentarzy

 • Link do komentarza Janek wtorek, 03 września 2019 02:47 napisane przez Janek

  Tak już bywa w Polsce że ludzie bez wiedzy, kompetencji i chęci do nauki obejmują stanowiska. Tak było za PZPR - u , tak jest i teraz, liczy się wazeliniarstwo, dobrze się maja potakiwacze i bierni ale wierni. Tak się dzieje od góry do dołu. Są małe wyjątki gdzie cenią fachowość i doświadczenie. Ludzie rzetelni z wiedzą i kompetencjami mają trudności na stanowiskach, wygrywają mierni ale wierni i bierni z palcami gotowymi do ......

 • Link do komentarza Prezes wtorek, 03 września 2019 00:51 napisane przez Prezes

  Do humanista - tak, pójdziemy na wybory i zagłosujemy za Polską wolną bez Schetynów, Nitrasów, Neumanów, Brejzów, Arndtów, Siemoniaków, Pilaków Tomaszewskich, Hennig-Klosek i oczywiście bez wyborcy humanisty i jemu podobnych.

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 02 września 2019 11:06 napisane przez humanista

  Proszę, idźcie na wybory, i głosujcie za Polską Wolną, bez Ostrowskich , Ziobrow, macierewiczow, Dolatow itp.

 • Link do komentarza tolo poniedziałek, 02 września 2019 09:40 napisane przez tolo

  Był maszynką do głosowania i nadal nią będzie.

 • Link do komentarza Uczciwy niedziela, 01 września 2019 22:19 napisane przez Uczciwy

  Ależ tu płatnego hejtu! Brejzowcy sięgają aż tutaj? Panie Pośle, nie przejmować się nienawistnikami, proszę robić nadal swoje : :)

 • Link do komentarza Janko niedziela, 01 września 2019 13:42 napisane przez Janko

  Załatwił jej ciepłą posadke w gminie Kłecko. Wstyd dla burmistrza zeby po lini politycznej zatrudnia personel. Zapewne za nie mala kasę, a pozostali pracownicy bez podwyżek o kilku lat. Panie Dobrzycki pan taki aktyny na sesji proszę to zbadać.

 • Link do komentarza Tomasz niedziela, 01 września 2019 13:34 napisane przez Tomasz

  Do Wyborcy - poseł gdy był starosta to w naszym starostwie panował największy porządek, każdy znał swoje miejsce w szeregu,nie było nerwowej atmosfery, zmienił obiekt, z czego wszyscy są zadowoleni. Pogoni leniow i nieukow. Zmienił wszystko na lepsze. A ty Wyborco przez duże W możesz sobie głosować na swoich.,a najlepiej tych aferzystow i zdrajcow z PO,co się skumali z kochającym inaczej. To twoje klimaty.

 • Link do komentarza Janek niedziela, 01 września 2019 10:27 napisane przez Janek

  Żal mi od jutra gminy Klecko a zwłaszcza pracowników urzędu. Będzie jazda bez trzymanki

 • Link do komentarza ferdek sobota, 31 sierpnia 2019 20:47 napisane przez ferdek

  Co Ty człowieku zrobiłeś dobrego dla mieszkańców Gniezna takie bajki to do sprawozdania dla jarka wpisuj. Pa. Czekam na koniec PIS- u, a jest to możliwe bo końca PZPR -u też nikt się nie spodziewał, a w PIS - ie jeszcze duzo tych z PZPR - u.

 • Link do komentarza bobhaus sobota, 31 sierpnia 2019 12:09 napisane przez bobhaus

  Ciekawi mnie bardzo ile osób w Gnieźnie , nielubianych posła Krzysztofa "O" tenże poseł "zaprosił" do gry w systemie "PEGASUS" .Mam nadzieję że kiedyś to wypłynie.

 • Link do komentarza zenon czwartek, 29 sierpnia 2019 22:25 napisane przez zenon

  Największy sukces Posła to osiągnięcia byłej dyrektorki wydziału komunikacji. Gdzie tek profesjonalna osoba zniknęła.

 • Link do komentarza Czytelniczka czwartek, 29 sierpnia 2019 10:50 napisane przez Czytelniczka

  Ad.1234-a ja nie chce wiecej takich komentarzy. Nikogo nie interesuje,co ty chcesz a czego nie chcesz

 • Link do komentarza greg środa, 28 sierpnia 2019 18:10 napisane przez greg

  antyszczepionkowiec, trzyma się w sejmie frakcji Maciarewicza. FUJ

 • Link do komentarza eugenika środa, 28 sierpnia 2019 16:47 napisane przez eugenika

  Panie Pośle. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie na rzecz zdrowia. Prosimy i uważamy za konieczne przyjęcie postulatów podnoszonych przez lekarzy Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej a szczególnie w zakresie kalendarza szczepień i co ważniejsze przebadanie szczepionek pod względem ich bezpieczeństwa toksykologicznego co się nie wykonuje w Polsce. Życzymy powodzenia

 • Link do komentarza Wyborca środa, 28 sierpnia 2019 16:13 napisane przez Wyborca

  @ wyborca to przypomnij sobie ilu ludzi zostało zwolnionych że starostwa kiedy był starostą. Taki dobry wujek...

 • Link do komentarza Vicek środa, 28 sierpnia 2019 13:13 napisane przez Vicek

  Samochwała w kącie stała
  I wciąż tak opowiadała:

  "Zdolna jestem niesłychanie,
  Najpiękniejsze mam ubranie,
  Moja buzia tryska zdrowiem,
  Jak coś powiem, to już powiem,
  Jak odpowiem, to roztropnie,
  W szkole mam najlepsze stopnie,
  Śpiewam lepiej niż w operze,
  Świetnie jeżdżę na rowerze,
  Znakomicie muchy łapię,
  Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
  Jestem mądra, jestem zgrabna,
  Wiotka, słodka i powabna,
  A w dodatku, daję słowo,
  Mam rodzinę wyjątkową:
  Tato mój do pieca sięga,
  Moja mama - taka tęga
  Moja siostra - taka mała,
  A ja jestem - samochwała!"

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 28 sierpnia 2019 09:29 napisane przez Koryfeusz

  Panie Pośle, ja uważam, że należy dla tej całej opozycji wprowadzić program Cela+. Wychodzą na jaw afery, Grzesiu nie został rozliczony za akcję "Widelec", Balcerowicz nadal opowiada te swoje farmazony nieaktualne w obecnym systemie gospodarczym. Na tym polu jest jeszcze dużo do zrobienia i nie należy się bać stanowczych działań.

 • Link do komentarza Prezes środa, 28 sierpnia 2019 00:18 napisane przez Prezes

  Brawo dla Posła. Krzysztof Ostrowski to bardzo dobry lekarz, sympatyczny człowiek i merytoryczny poseł. Przydałoby się jednak więcej działań odnoszących się do platformersko-esldowskiego Gniezna. Życzę powodzenia w wyborach.

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 27 sierpnia 2019 20:55 napisane przez wyborca

  Poseł Ostrowski to prawdziwy patriota, ale przede wszystkim nie ma w sobie cienia zawiści w stosunku do osób, które czasem bywają w stosunku do niego nieżyczliwe. To rzadka cecha i naprawdę można tylko pozazdrościć.

 • Link do komentarza 1234 wtorek, 27 sierpnia 2019 19:47 napisane przez 1234

  niestety , nie chcę tego posła więcej,

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane