Wydrukuj tę stronę
niedziela, 18 sierpnia 2019 04:51

Utonięcie 18-latka w Skorzęcinie

 
Utonięcie 18-latka w Skorzęcinie źródło: PSP Gniezno

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotni wieczór na głównej plaży ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie.

17 sierpnia, około godziny 20:20 służby otrzymały powiadomienie o osobie, która miała się topić w rejonie mola na terenie ośrodka na Jeziorze Niedzięgiel. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z OSP Skorzęcin, OSP Wiekowo, OSP Witkowo oraz JGR Gniezno wraz z łodziami. Dodatkowo skierowano również specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Poznania

Druhowie z OSP Witkowo skontaktowali się z ratownikami WOPR, którzy na co dzień zabezpieczają tamtejsze kąpielisko (w tych godzinach już nie pełnią dyżuru), którzy udali się na miejsce i zaczęli prowadzić działania ratownicze. Zlokalizowali oraz ewakuowali z wody na molo nieprzytomnego 18-latka, gdzie przejęli go druhowie z OSP Skorzęcin, do których dołączył także ratownik medyczny. Rozpoczęta reanimacja była kontynuowana później przez kolejne zespoły ratownicze przez 1,5 godziny, jednak nie przyniosła rezultatu - 18-latek zmarł.

Strażacy przy pomocy łodzi przeczesali jeszcze miejsce w jeziorze, gdzie odnaleziono młodego chłopaka w celu wykluczenia kolejnych poszkodowanych. Działania na miejscu trwały trzy godziny - okoliczności tragicznego zdarzenia ustali policja pod nadzorem prokuratora.

źródło: OSP Witkowo i  PSP Gniezno

Galeria

3 komentarzy