czwartek, 08 sierpnia 2019 09:16

Wymiana butli przyczyną alarmu

 
Wymiana butli przyczyną alarmu źródło: OSP Witkowo

W środowy wieczór służby na nogi postawili mieszkańcy jednego z budynków wielorodzinnych w Witkowie. Na klatce schodowej wyczuli oni zapach gazu.

Sytuacja miała miejsce 7 sierpnia, krótko po godzinie 20. Do stanowiska kierowania gnieźnieńskiej komendy PSP trafiła informacja od mieszkańców ul. Czerniejewskiej w Witkowie, którzy na jednej z klatek schodowych wyczuli zapach gazu. 

Na miejsce od razu skierowano OSP Witkowo, a z Gniezna wysłano zastęp JRG wraz z drabiną mechaniczną. Po dotarciu pierwszych strażaków stwierdzono iż w powietrzu unosił się marker zapachowy, dodawany do mieszanki z butli z gazem. Wówczas też okazało się, że to jeden z mieszkańców budynku wymieniał butlę we własnym mieszkaniu i podczas tej czynności ulotniły się resztki jej zawartości. 

Obecni na miejscu strażacy dokonali kontroli powietrza miernikiem wielogazowym, który nie wykazał niebezpiecznych anomalii. 

źródło: OSP Witkowo

7 komentarzy

 • Link do komentarza januszko piątek, 09 sierpnia 2019 09:14 napisane przez januszko

  Dawi - zaraz do tragedii nie dojdzie... w sumie szansa podobna jak w przypadku Twojego gazu ziemnego. Niby właściwości gazu ziemnego i butlowego są różne to jakoś nie widziałem innych rozwiązań w mieszkaniach gdzie gaz z butli jest dozwolony. Ale temat trudny do ugryzienia i nie łatwy do rozwiązania.

 • Link do komentarza Hmm piątek, 09 sierpnia 2019 08:31 napisane przez Hmm

  Faktycznie trudno to zrozumieć. Kiedy ktoś znajduje niewybuch, dzieje się larum i w promieniu kilometrów ewakuuje się ludzi. Lecz gdy prokurator, PINB, komendant straży wie, że pod określonym adresem jest zagrożenie "dwóch bomb" i nie reaguje to trudno to pojąć. Co? na to biegli. Lepiej niech się wypowiadają przed, a nie po tragedii. Jak to się ma do dyrektyw w Unii?
  Zajmujący stanowiska biorą pieniądze za udzielenie odpowiednich informacji, więc niech się wypowiedzą przed prasą. W końcu powinni brać odpowiedzialność, a nie popisywać się przed lokalnymi mediami.

 • Link do komentarza kiciuś piątek, 09 sierpnia 2019 07:10 napisane przez kiciuś

  Tu Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego powinien zadziałać. Ale nie wobec właściciela kamienicy- bloku ale wobec konkretnego właściciela mieszkania ! Ale nasi powiatowi inspektorzy nadzoru budowlanego wolą tylko odbierać nowe obiekty .

 • Link do komentarza lokator czwartek, 08 sierpnia 2019 17:52 napisane przez lokator

  ad. Hmm - właściciel doskonale o tym wie, ale jak wynajął mieszkanie bez ogrzewania i gazu ( chyba na strychu), to milczy, żeby tylko mu kasę dawali. Komu to należy zapodać?

 • Link do komentarza Dawi czwartek, 08 sierpnia 2019 17:16 napisane przez Dawi

  Nie wolno? A który paragraf mówi o tym, że właściciel budynku ma prawo zabronić lokatorowi z takiego gaz korzystać? O mojej sytuacji wie prokurator, wie PINB, próbowałam zaczerpnąć info od Komendanta straży pożarnej, mimo to nikt nie potrafi udzielić mi żadnych właściwych informacji co w danej sytuacji mam począć! Dopiero jak dojdzie do tragedii to będą ścigać oczywiście kogo... no wiadomo właściciela (chyba że sama zginę w wybuchu). Paranoja!!! a sprawa w sądzie o eksmisję lokatora kolejny rok się toczy! Strach się bać. Człowiek we własnym domu a nie czuję się bezpiecznie!

 • Link do komentarza Hmm czwartek, 08 sierpnia 2019 12:33 napisane przez Hmm

  Tam gdzie jest gaz ziemny w instalacjach, nie wolno używać butli z propanbutanem. Sprawa wentylacji... Właściciel pomieszczeń, budynku o tym nie wie?

 • Link do komentarza lokator czwartek, 08 sierpnia 2019 09:35 napisane przez lokator

  A komu należy zgłosić fakt używania butli gazowej w budynku, w którym jest instalacja przewodowa gazu ziemnego, a jeden czy dwóch najemców korzystają z butli i chyba też do ogrzewania? Żyjemy w ciągłym strachu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane