środa, 07 sierpnia 2019 08:02

Strażacy z powiatu gnieźnieńskiego pomagali gasić las koło Wrześni

 
Strażacy z powiatu gnieźnieńskiego pomagali gasić las koło Wrześni źródło: OSP Witkowo

Zastępy z kilku jednostek powiatu gnieźnieńskiego wspierały działania gaśnicze, jakie prowadzili strażacy z Wrześni w nieodległym Sokołowie, gdzie płonął zagajnik.

We wtorek 6 sierpnia przed godziną 15:00 strażacy z OSP Trzemeszno, OSP Witkowo i OSP Zdziechowa wraz z zastępami z JRG Gniezno zostali zadysponowani do pożaru lasu, jaki wystąpił w Sokołowie koło Wrześni, niedaleko drogi krajowej nr 15. 

Po wspólnym przejechaniu z Gniezna we wskazany rejon, zastano rozległy i bardzo zaawansowany pożar zagajnika, położonego blisko torów kolejowych Poznań - Warszawa. Na miejscu działania prowadzili już strażacy z Wrześni i okolic, którzy poprosili o wsparcie m.in. w postaci zbudowania punktu czerpania wody ze stawku na terenie zakładu przemysłowego w Sokołowie. Równocześnie rozwijana była magistrala wężowa na długości około 1 kilometra, która ułatwiała przepływ co najmniej 1600 litrów wody na minutę. 

Do działań gaśniczych zadysponowano również samolot Dromader, który tankowany był w jednostce wojskowej w Powidzu. Dopiero po ponad dwóch godzinach prowadzonych działań udało się opanować pożar i powstrzymać jego rozprzestrzenianie - spłonęło w sumie 2 hektary lasu, a drugie tyle udało się uratować. Działania strażaków trwały na miejscu przez około sześć godzin - w sumie było to 15 zastępów.

źródło: OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane