piątek, 26 lipca 2019 15:28

Pracowity czwartek dla strażaków

 
Pracowity czwartek dla strażaków źródło: OSP Witkowo

Do czterech interwencji w czwartkowe popołudnie i wieczór wzywani byli strażacy z powiatu gnieźnieńskiego. W większości dotyczyło to pożarów na polach.

Do pierwszego ze zdarzeń, które miało miejsce 25 lipca, doszło około 13:30 w miejscowości Góry na pograniczu powiatu gnieźnieńskiego i słupeckiego. Dym unoszący się nad polami był widoczny z kilkunastu kilometrów, a po przybyciu na miejsce pierwszych wozów strażackich płonęło około 50 balotów słomy porozstawianych na polu oraz ściernisko. W działaniach wzięło udział dziewięć zastępów, przy czym z powiatu gnieźnieńskiego trzy OSP Witkowo, a także OSP Mielżyn i JRG Gniezno.

Do kolejnego zdarzenia doszło dwie godziny później w Dziekanowicach w gminie Łubowo, gdzie miał miejsce pożar ścierniska. Do akcji wyruszyło OSP Łubowo i JRG Gniezno, a w akcji strażaków wsparli także rolnicy oborujący wypalony fragment pola. 

Następnie około 19:20 druhowie z OSP Strzyżewo Kościelne oraz zastęp JRG Gniezno zostali zadysponowani do pożaru skutera i trawy w Strzyżewie Kościelnym na drodze prowadzącej do lasu niedaleko jeziora. 

Ostatnią z interwencji było wezwanie do pożaru ścierniska w Czechowie w gminie Niechanowo około godziny 22:15. Na miejsce udało się OSP Żydowo, OSP Marzenin oraz OSP Niechanowo, które po dotarciu, dzięki wspólnym działaniom wraz z rolnikami, udało się uniknąć rozprzestrzenienia się pożaru na większy obszar. 

źródło: OSP Witkowo, OSP Żydowo, OSP Łubowo i OSP Strzyżewo Smykowe

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane