Wydrukuj tę stronę
wtorek, 09 lipca 2019 11:17

Gnieźnianka chciała ratować „krewnego”. Policja ostrzega

 
Gnieźnianka chciała ratować „krewnego”. Policja ostrzega archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają - fałszywy „policjant” znowu wydzwania i prosi o pieniądze. Jedna z mieszkanek już je przygotowała i chciała iść przekazać

W miniony poniedziałek oszuści po raz kolejny zaatakowali osoby starsze z powiatu gnieźnieńskiego - tradycyjnie za pomocą rozmowy telefonicznej. Oszust podszywał się pod policjanta, dzwoniąc pod numer stacjonarny.

W jednym z przypadków oszust poinformował osiemdziesięcioletnią mieszkankę Gniezna, że ktoś bliski z jej rodziny miał wypadek. Rzekomy policjant informował, że seniorka może swojego krewnego „wykupić” za kwotę 35 000 złotych. Kobieta uszykowała już nawet część pieniędzy, jednak gdy w rozmowie telefonicznej powiedziała, że słyszała ostatnio w mediach o podobnych przestępstwach i chce przyjść z sąsiadem przekazać pieniądze to oszuści się rozłączyli i do spotkania nie doszło. O sprawie poinformowano następnie policję.

Nie ma praktycznie tygodnia, by do gnieźnieńskich stróżów prawa nie dotarła informacja o próbie oszustwa. Policja przy tej okazji przypomina, że nigdy funkcjonariusz (w innych wariantach także "prokurator") nie będzie dzwonił do kogokolwiek z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy na jakikolwiek cel. W takich przypadkach nie należy kontynuować rozmowy i od razu się rozłączyć. 

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz