wtorek, 09 lipca 2019 11:17

Gnieźnianka chciała ratować „krewnego”. Policja ostrzega

 
Gnieźnianka chciała ratować „krewnego”. Policja ostrzega archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają - fałszywy „policjant” znowu wydzwania i prosi o pieniądze. Jedna z mieszkanek już je przygotowała i chciała iść przekazać

W miniony poniedziałek oszuści po raz kolejny zaatakowali osoby starsze z powiatu gnieźnieńskiego - tradycyjnie za pomocą rozmowy telefonicznej. Oszust podszywał się pod policjanta, dzwoniąc pod numer stacjonarny.

W jednym z przypadków oszust poinformował osiemdziesięcioletnią mieszkankę Gniezna, że ktoś bliski z jej rodziny miał wypadek. Rzekomy policjant informował, że seniorka może swojego krewnego „wykupić” za kwotę 35 000 złotych. Kobieta uszykowała już nawet część pieniędzy, jednak gdy w rozmowie telefonicznej powiedziała, że słyszała ostatnio w mediach o podobnych przestępstwach i chce przyjść z sąsiadem przekazać pieniądze to oszuści się rozłączyli i do spotkania nie doszło. O sprawie poinformowano następnie policję.

Nie ma praktycznie tygodnia, by do gnieźnieńskich stróżów prawa nie dotarła informacja o próbie oszustwa. Policja przy tej okazji przypomina, że nigdy funkcjonariusz (w innych wariantach także "prokurator") nie będzie dzwonił do kogokolwiek z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy na jakikolwiek cel. W takich przypadkach nie należy kontynuować rozmowy i od razu się rozłączyć. 

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza sergiusz wtorek, 09 lipca 2019 23:13 napisane przez sergiusz

    dobre i to, ale ja nie wiem czy nie lepiej przeciągać rozmowy by "wnuczek" wpadł w ręce policjantów czy od razu najlepiej odkładać telefon... w końcu przez to i tak będą dalej praktykować przestępstwo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane