sobota, 15 czerwca 2019 15:13

Zaginął po wejściu do jeziora. Odnalazł się, gdy ruszyli ratownicy

 
Zaginął po wejściu do jeziora. Odnalazł się, gdy ruszyli ratownicy źródło: OSP Witkowo

W nocy z piątku na sobotę gnieźnieńscy strażacy otrzymali informację o osobie, która zaginęła po wejściu do Jeziora Niedzięgiel w Skorzęcinie. DO akcji ruszyły trzy jednostki. 

Do zdarzenia doszło 15 czerwca, około 1:00 w nocy. Dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobie, która weszła do wody we wspomnianym akwenie i nie wróciła na brzeg. Na miejsce zadysponowano natychmiast OSP Witkowo z łodzią, JRG Gniezno również z łodzią, a także OSP Skorzęcin i policję.

Jeszcze w trakcie jazdy w kierunku ośrodka wypoczynkowego, strażacy otrzymali informację iż zaginiona osoba się odnalazła. Wówczas na miejsce dojechał tylko zastęp OSP Witkowo w celu potwierdzenia tego faktu. 

Zbliżający się okres letni to czas, kiedy dochodzi do wielu różnych zdarzeń nad jeziorami. Służby przestrzegają przed lekkomyślnymi zachowaniami podczas wypoczynku, w tym korzystaniu z kąpieli po spożyciu alkoholu lub wchodzeniu do wody po zbyt długim pobycie na słońcu.

źródło: OSP Witkowo

3 komentarzy

  • Link do komentarza wiatr w żagle poniedziałek, 17 czerwca 2019 10:26 napisane przez wiatr w żagle

    o ilu takich co nie wyszli jeszcze w tym roku usłyszymy?

  • Link do komentarza Anna niedziela, 16 czerwca 2019 13:12 napisane przez Anna

    Tu chyba nie trzeba nic komentować.... brak słów!!

  • Link do komentarza Jarek 700+ sobota, 15 czerwca 2019 23:02 napisane przez Jarek 700+

    "Inteligencja" zaczyna się bawić w Skorzęcinie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane