poniedziałek, 10 czerwca 2019 12:02

Wyłoniono najlepszą dzielnicową

 
Wyłoniono najlepszą dzielnicową źródło: KPP Gniezno

Funkcjonariusze gnieźnieńskiej komendy, którzy pełnią funkcję dzielnicowych, zmierzyli się w kolejnej edycji konkursu I stopnia XII Ogólnopolskich Zawodów „Dzielnicowy Roku 2019”.

Celem inicjatywy jest poszerzenie i doskonalenie wiedzy, ale też wzmacnianie przez dzielnicowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego kontaktu z obywatelami, komunikatywności, wykazywania się cierpliwością i odpornością na stres. W minionym tygodniu funkcjonariusze napisali test wiedzy, obejmujący problematykę z zakresu działania służby prewencyjnej, skierowany głównie na profilaktykę społeczną.

Konkurs na poziomie powiatu polega na jak najszybszym rozwiązaniu testu wiedzy. Oceniany zatem jest zarówno czas, jak i poziom wiedzy każdego dzielnicowego. Najlepszą z dzielnicowych okazała się sierż. Patrycja Piotrowicz – dzielnicowa z Gniezna. We wrześniu weźmie ona udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile.

Etap wojewódzki jest już bardziej skomplikowany. Składa się z testu wiedzy, testu umiejętności udzielania pierwszej pomocy, scenki inscenizującej przyjęcie interesanta oraz ze strzelania. Ostatnim etapem będzie etap ogólnopolski, który odbędzie się w dalszej części roku.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza mnich poniedziałek, 10 czerwca 2019 14:28 napisane przez mnich

    Gratuluję i wierzę, że Pani dzielnicowa rzeczywiście najlepiej rozwiązuje te wszystkie testy. A jak jej pracę oceniają szarzy gnieźnianie ? To ich zdanie powinno tu mieć największą wagę. A tak mi się wydaję , ze i tym razem nikogo z gnieźnian o ocenę swojego "dzielnicowego" nie spytano. A szkoda.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane