czwartek, 06 czerwca 2019 07:50

Pożar lasu koło Witkowa

 
Pożar lasu koło Witkowa źródło: OSP Witkowo

Siedem zastępów zostało zadysponowanych do pożaru w lesie, jaki został zauważony w środowy wieczór w Kamionce niedaleko Witkowa.

Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2019 r. o godzinie 19.20, kiedy to został zauważony ogień w lesie położonym koło wsi Kamionka w kierunku na Chłądowo (gmina Witkowo). Pożar rozwijał się gwałtownie, wzmagany powiewami wiatrów, dlatego na początku na miejsce skierowano już kilka zastępów - OSP Witkowo, OSP Skorzęcin oraz JRG Gniezno.

Już podczas jazdy alarmowej strażacy widzieli, że nad lasem unosi się duży dym, dlatego od razu poproszono o dodatkowe wsparcie kolejnych zastępów. Do działań planowano zadysponować także samolot gaśniczy, który jednak ostatecznie odwołano. Szybka i skuteczna reakcja pierwszych strażaków, przybyłych na miejsce w znacznej sile sprawiła, że pożar udało się dość szybko opanować i ugasić - w wyniku działania ognia spłonęło około 600 metrów kwadratowych ściółki leśnej. 

Od kilku dni w Wielkopolsce, na skutek wysokich temperatur, jest podwyższone zagrożenie pożarowe w lasach. 

źródło: OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane