piątek, 24 maja 2019 17:00

Zmiana warty w PEC i Urbis

 

Dwóch wieloletnich prezesów spółki Urbis odchodzi na emeryturę. Również w PEC zaszły zmiany na stanowisku.

Z dniem 21 maja w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, z funkcji członka zarządu  Urbis sp. z o.o. w Gnieźnie zrezygnował Henryk Gędek. Z kolei 30 września br., z tych samych powodów, funkcję prezesa Zarządu przestanie pełnić Edmund Młodzikowski.

23 maja Rada Nadzorcza Urbis sp. z o.o., zgodnie z postanowieniami  umowy spółki, postanowiła uzupełnić zarząd do trzech osób. W jego skład wejdą jeszcze: Rafał Tomczak oraz Dariusz Zamiar. Rafał Tomczak jest prawnikiem, pełniącym w spółce funkcję pełnomocnika ds. inwestycji i kontraktów. Niedawno był również likwidatorem gnieźnieńskiej spółki TBS. Dariusz Zamiar pełni obecnie funkcję prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Gnieźnie.

W związku z tymi zmianami Dariusz Zamiar przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu PEC. Od tej pory będzie on jednoosobowy, a spółką pokieruje dotychczasowy zastępca prezesa ds. technicznych Piotr Staśkiewicz.

8 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 03 września 2019 20:54 napisane przez czytelnik

  No, no, czy to ten gość, co był likwidatorem w TBS? Przedtem ważna figura w PEC ( ci, co się tak bronili także przed zasobami geotermalnymi), a teraz prezesem w Urbisie? Ale karuzela! No a kto odpowie za kilkumilionową stratę w Mieście w postaci utraconego mienia na rzecz Skarbu Państwa?

 • Link do komentarza hehe poniedziałek, 27 maja 2019 08:52 napisane przez hehe

  szef, z ciebie to jakiś niepoprawny optymista. Kółko wzajemnej adoracji ma samych wspaniałych 'specjalistów"

 • Link do komentarza szef niedziela, 26 maja 2019 13:06 napisane przez szef

  Mało tych menedżerów mamy w Gnieźnie. Akurat jest ich tyle, by tylko wymieniali się miedzy poszczególnymi miejskimi spółkami. HA HA HA HA. Panie prezydencie a może by tak poszukać nowych prezesów wśród dyrektorów firm prywatnych? Czy nie stać miasta Gniezna by takiego dobrego dyrektora z jakiejś prywatnej firmy podkupić ?

 • Link do komentarza Prezes niedziela, 26 maja 2019 00:04 napisane przez Prezes

  Jak płynnie można zmieniać miejsce pracy - jakie trzeba posiadać kwalifikacje, aby przechodzić z PEC do Urbisu na stanowisko kierownicze ? A może wcale nie potrzeba mieć kwalifikacji ? Myślę, że Powiatowy Urząd Pracy powinien wszystkim poszukującym pracy podawać ten przykład jako modelowe znajdowanie pracy w naszym mieście.

 • Link do komentarza Egon sobota, 25 maja 2019 06:49 napisane przez Egon

  A konkursów już nie robią? Tylko jak zwykle wierni koledzy zasłużeni partii lub królowi z magistratu?

 • Link do komentarza kandydat piątek, 24 maja 2019 21:37 napisane przez kandydat

  No i po konkursach. Co za sprawność działania rad nadzorczych tych miejskich spółek. Zapewne wszystkie decyzje zapadały jednomyślnie.

 • Link do komentarza senior piątek, 24 maja 2019 20:54 napisane przez senior

  Urzędasie, świat nie zapomni niektórych, bo są oni na trwałe wpisani w kartotekach IPNu. Chluby niestety nie wnieśli w historię miasta, no i Polski też.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 24 maja 2019 18:08 napisane przez urzędas

  Olbrzymie pęki róż dzisiaj płynęły do Urbisu. I jeszcze trochę, a świat zapomni nawet nazwisk tych wszystkich prezesów.....................

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane