czwartek, 16 maja 2019 14:54

Napadnięto i pobito zasłużonego regionalistę

 
Napadnięto i pobito zasłużonego regionalistę archiwum redakcji

W miniony wtorek nieznani sprawcy napadli na Tadeusza Panowicza - historyka, pisarza i regionalistę, Gnieźnianina Roku 2016. W sprawie wszczęto też śledztwo.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek 14 maja w godzinach przedpołudniowych w jego domu na terenie gminy Łubowo. O sprawie donosi Radio Poznań.

Z ustaleń wynika iż do mieszkania Tadeusza Panowicza włamali się dwaj zamaskowani mężczyźni. Prawdopodobnie nie spodziewali się, że w budynku ktoś będzie w tym czasie, dlatego napotkawszy mężczyznę pobili go i ogłuszyli. Kiedy ten odzyskał przytomność stwierdził iż z jego domu skradziono różne przedmioty, m.in. kolekcję metalowych dzbanków, trofea i medale.

Jak dowiedziało się Radio Poznań, część skradzionych przedmiotów, z których sprawcy napadu prawdopodobnie zrezygnowali, znaleziono koło domu. Poszkodowanemu mężczyźnie swoją pomoc zaoferowała Gmina Łubowo. Postępowanie w sprawie napadu prowadzi policja.

Tadeusz Panowicz jest znanym historykiem i regionalistą, który w swoim dorobku ma niezliczoną ilość publikacji w formie książek i artykułów, dotyczących dziejów różnych osób i wydarzeń. W najbliższym czasie premiery doczeka się jego najnowsza praca, opowiadająca o Wojciechu Trąmpczyńskim, pierwszym marszałku Sejmu i Senatu odrodzonej Rzeczypospolitej.

4 komentarzy

 • Link do komentarza halo piątek, 17 maja 2019 08:37 napisane przez halo

  Panie Cogito - od jesieni ubiegłego roku władzę w miastach i powiatach sprawują także pana umiłowani pełowcy i zobacz pan co się dzieje, ile wypadków drogowych mamy ostatnio ! To samorząd pierwszego kontaktu odpowiada za zaspokojenie podstawowych potrzeb mieszkańców. Do zadań miasta i powiatu należą między innymi : opieka zdrowotna, transport, drogi, a także bezpieczeństwo publiczne !!!!!!!!!!!!!!!! Rozumiesz pan , w zadaniach nie ma nic że najważniejsze jest zatrudnianie swoich, dbanie o gaże, wożenie tyłków itd

 • Link do komentarza psikus piątek, 17 maja 2019 07:13 napisane przez psikus

  Cogito . Ale masz poprzewracane w tej swojej makówce. Złodzieje zawsze byli , są i będą. Niezależnie od tego, która partia będzie sprawowała rządy. A ze złodziejami, tymi co kradli miliony należące się budżetowi Państwa PiS sobie znakomicie poradził. A i z małymi złodziejami radzi sobie nie najgorzej. Nie pisz więc głupot .

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 17 maja 2019 05:17 napisane przez mieszkaniec

  Panie Cogito co ma Pis do włamań. Kradzieże wlamania itd. Byly juz wczesniej bezsensu panska wypoeiedz.

 • Link do komentarza Pan Cogito czwartek, 16 maja 2019 20:37 napisane przez Pan Cogito

  Bandyctwo się szerzy w Polsce za rządów PiS. Zamaskowani wchodzą do domów, rabują stacje benzynowe a policja ma pilnować ludzi którzy wyświetlają film o pedofilii w kościele nawet w restauracjach. Będą aresztować kolejne projektory. Powoli dochodzimy do piramidalnej aberracji systemu wartości PiS i jego wyznawców

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny