wtorek, 14 maja 2019 11:23

Liczne zastępy straży pożarnej na „Wenecji”

 

We wtorkowe przedpołudnie mieszkańcy centrum Gniezna mogli być świadkami przejazdu kilku zastępów straży pożarnej, które udały się nad Jezioro Jelonek. Mogą być jednak spokojni - to tylko ćwiczenia.

14 maja chwilę po godzinie 10:00 do akcji wraz z PSP Gniezno ruszyły zastępy z kilku jednostek, m.in. OSP Modliszewo, OSP Niechanowo, OSP Żydowo, OSP Mnichowo, OSP Strzyżewo Smykowe, które po przybyciu na miejsce przystąpiły do przydzielonych im zadań.

W międzyczasie pierwsze zastępy z Gniezna już zdążyły zwodować łódź i dokonać podjęcia osoby znajdującej się w wodzie. Po dotarciu OSP, uruchomiono pompy, ćwicząc w ten sposób sprawność działań podejmowanych w zakresie odprowadzania wody z zalanych miejsc.

Całości przyglądali się zaskoczeni tym widokiem lub też zaalarmowani sygnałami alarmowymi przypadkowi przechodnie.

2 komentarzy

  • Link do komentarza liczący każdą złotówę !! środa, 15 maja 2019 07:11 napisane przez liczący każdą złotówę !!

    OK . Ćwiczenia są potrzebne. bo dzięki nim nasi strażacy nabierają "wprawy". Ale kto będzie naprawiał po nich asfaltowy deptak wokół naszego wspaniałego jeziora? Jak by naprawdę coś się złego działo, to rozumiem. Dla ratowania życia i mienia wielkiej wartości warto ponieść stratę jakiegoś tam chodnika. Ale jeżeli to są tylko , to może te 30 tonowe wozy gaśnicze podjeżdżały by, do jeziora tylko w miejscach do tego przystosowanych. Tj tam gdzie asfalt ma odpowiednią, betonową podbudowę !!

  • Link do komentarza czytelnik wtorek, 14 maja 2019 11:54 napisane przez czytelnik

    Przy okazji może prezydent miasta zainteresował się tymi obskurnymi budynkami przy jeziorze? jezioro w centrum Gniezna i takie maszkary to wstyd dla tych co zwiedzają nasze miasto idąc z katedry ulica Jeziorną np. na targowisko i dalej do miasta!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny