czwartek, 09 maja 2019 11:54

Dramatyczny wypadek gnieźnian na majówce. Potrzebna jest pomoc

 
Dramatyczny wypadek gnieźnian na majówce. Potrzebna jest pomoc zdjęcia: MK PSP Krosno

W miniony wtorek na drodze krajowej nr 19 w powiecie krośnieńskim doszło do wypadku, w którym ucierpiała czwórka gnieźnian. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło 7 maja przed godziną 14 na drodze między Lipowicą a Nową Wsią w ciągu DK19. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierujący cysterną zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym gwałtownie skręcił w lewo, doprowadzając do przewrócenia się pojazdu. Wówczas uderzyła w niego nadjeżdżająca z ciężarówka marki Scania oraz samochód osobowy marki Volvo. Pojazdy stanęły w ogniu. 

W sumie w wypadku poszkodowanych zostało sześć osób, z czego czterech to podróżujący Volvo gnieźnianie. Jak udało się nam dowiedzieć, kierujący samochodem osobowym 26-latek odniósł poważne obrażenia ciała w postaci poparzeń i został przetransportowany przez śmigłowiec LPR do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. W to samo miejsce trafił kierujący cysterną, który również został ciężko ranny. Pozostali poszkodowani, w tym poruszający się osobówką w wieku 23-26 lat trafili do szpitala w Krośnie.

Jak podał serwis krosno112.pl, samochodem osobowym poruszali się gnieźnianie, którzy wracali z majowego weekendu, który spędzali go w Wetlinie. 

- Pożar ogarnął jadące za cysterną auto osobowe powodując poważne obrażenia na ciele dwóch pasażerów (moja siostra i jej chłopak). Samochód został całkowicie spalony, również dwa motocykle znajdujące się na przyczepie i wszystkie rzeczy osobiste. Chłopak jest poparzony na całym ciele bardzo poważnie i być może będzie potrzebował kosztownego leczenia. Proszę o pomoc finansową, która pozwoli poszkodowanym spokojnie wrócić do życia codziennego. Jeśli jest też taka Twoja wola to proszę o modlitwę za wszystkich poszkodowanych w tym wypadku - informuje krewna poszkodowanych, która zorganizowała już zbiórkę pieniędzy na leczenie poszkodowanych w wypadku.

Pomocy można udzielić pod tym adresem: https://zrzutka.pl/9zrkhb

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza X piątek, 10 maja 2019 09:57 napisane przez X

    @MI MI - ubezpieczenie sprawcy pokryje straty komunikacyjne i hospitalizacji. Zapewne nie pokryje ( a na pewno nie w stu procentach) rehabilitacji, która będzie długotrwała i kosztowna. Ci młodzi ludzie cudem ocalili życie, ale reszta poszła z dymem - nie tylko samochód i motocykle, ale dosłownie wszystko, co mieli w aucie i na sobie. A było tego sporo. Wiem, co piszę. Dlaczego przeszkadza ci zorganizowana zbiórka? Przecież nie ma żadnego przymusu ani obowiązku jakiejkolwiek wpłaty. Nic nie musisz. Na szczęście inni patrzą na tę sytuację trochę inaczej. Dzięki temu pogorzelcy - bo tak można ich śmiało nazwać, nie zostaną z niczym. Dobrze, że się pomodlisz - to też jest ważne i potrzebne. Dlatego dziękuję ci w ich imieniu.

  • Link do komentarza MI MI czwartek, 09 maja 2019 21:31 napisane przez MI MI

    Przecież ubezpieczenie sprawcy pokryje wszystkie koszty leczenia wraz z rehabilitacją więc czy naprawdę trzeba zbierać pieniądze na leczenie ? Uważam jednak że są osoby które bardziej potrzebują zbiórki pieniędzy. A modlitwy nigdy nie za wiele, więc na pewno za tych ludzi się pimodlę. Bardzo im współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane