wtorek, 07 maja 2019 21:14

Służby pilnują szkół w nocy

 

W związku z sytuacją, jaka miała miejsce w ciągu ostatnich dwóch dni w kilku placówkach oświatowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego, przedstawiciele służb pilnują przy nich porządku od godzin popołudniowych.

Po poniedziałkowym i wtorkowym zamieszaniu, wywołanym przez maile z informacjami o podłożonych ładunkach wybuchowych, podjęto dalsze kroki w celu uspokojenia sytuacji i zapobieżenia ewentualnym reperkusjom. Wszystko w celu zapewnienia spokojnego przebiegu egzaminów maturalnych, które codziennie rozpoczynają się w godzinach rannych. 

W związku z tym, od momentu zamknięcia placówek, obiektów pilnują przedstawiciele służb. Na terenie Gniezna wszystkie szkoły średnie są pod okiem policjantów z miejscowej komendy. Dodatkowo dyżury te wzmocnione zostały w Trzemesznie oraz Witkowie - w pierwszej z miejscowości są to także druhowie z miejscowego OSP, a w drugiej żandarmeria wojskowa.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Zeus piątek, 10 maja 2019 10:55 napisane przez Zeus

  Dzienym trafem jak rzadzilo Po jest zawsze kryzys tylko wybrancy dobrze zarabiaja maja super zegarki itp.Cwaniactwo i przekrety. Przypominam kto rozpoczol awanture w Trybunale konstytucyjnym jeśli ktoś ma choc blade pojecie o polityce to kuma po co ten ruch. Majac większość w trybunale Po blokuje każdą reforme Pis 500 plus zmiane emerytur itd.zawsze znalazł by się poseł lub obywatel z Po lub Psl który zaskarzyl by to do trybunalu a p .Rzeplinski by to klepnol jak Offe i tu się zaczyna podzial i cały bój Nie dało rady tak to trzeba totalną opozycja czyli wszystkim banany sądy szkoły eroparlament czarny masz wycinke lasu (jakoś w puszcz noteckiej jej nie zauważyli ciekawe) krowy dziki itp.Wszystko by odsunąć Pis od władzy bo Polska wtedy się rozwija a to przeszkadza i to nie tylko niektorym polaka. Daleko nie szukać popatrzeć na szpital w Gnieznie kto rozpoczął budowe Po jak się skończyła kto podjął próbę ratowania i kto chce znów to zniszczyć. Mowienie ze szpital jest za duży dla Gniezna i powiatu jest chyba troche niepoważne

 • Link do komentarza :-)))))))))))))) piątek, 10 maja 2019 09:49 napisane przez :-))))))))))))))

  Mnie ich baner na cmentarzu nie przeszkadza, wręcz przywykłem do czegoś takiego po tym jak swego czasu pewien poseł z PO zeznając w sprawie afery hazardowej przekonywał sens swojego spotkania z biznesmenem na cmentarzu. A może i to że się tak eksponują na cmentarzach jest dobrym znakiem dla nas ?

 • Link do komentarza .... piątek, 10 maja 2019 09:23 napisane przez ....

  dyskutanci w sprawie podziałów, macie blisko to spytajcie "starych" urzędników w tej sprawie i wam powiedzą - kto, dlaczego i jakich dokonał podziałów

 • Link do komentarza Julian piątek, 10 maja 2019 01:04 napisane przez Julian

  Super komentarz Koryfeusz. Baner Kopacz na cmentarzu obraża? A banery Dolaty i Ostrowskiego przed Kościołem to już nie? A nienawiść to wprowadziła PO a PIS już baranek boży? To rzuć kamieniem, i uważaj czy nie wróci. Dalej Ci mogą pieprzyć rządzenie, bo poprzednicy też kradli? Oni kradli, więc my też możemy. Jesteś taki sam jak Oni, niczym się nie różnisz

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 08 maja 2019 22:41 napisane przez Koryfeusz

  Panie Cogito, to nie obecna partia rządząca doprowadziła do tych podziałów, ale poprzednicy i to już w 2005 roku, gdy przegrali wybory. Jak tylko dwa lata później zdobyli władzę, to zwalczali inaczej myślących i wszelkie nieliberalne poglądy czy punkty widzenia. Narzucali jeden światopogląd czyli materialistyczny liberalizm, który wyklucza poczucie wspólnoty, wiary, narodowości i polskości zastępując je kosmopolityzmem i wartością mierzoną zawartością portfela. Każdy kto się temu sprzeciwiał i chciał mówić o wartościach nie był traktowany poważnie, a nawet gnębiony, przykładem są organizacje narodowe. Urządzano wobec nich prowokacje, tak samo jak wobec kibiców, którzy nie podzielali poglądów Tuska. Przypomnijcie sobie akcję "Widelec" oraz wiele innych sytuacji. Teraz ci antydemokratyczni ludzie chcą ponownie władzy, którą dawniej utracili. Nie można do tego dopuścić. Mój pogląd jest taki, że to ta cała opozycja jest antydemokratyczna i ona podzieliła społeczeństwo, aby zwalczyć to co nieliberalne. Zresztą ten ich liberalizm z wolnością nie ma nic wspólnego, to materialny totalitaryzm, który granice wolności poszerza tym, co są konsumpcjonistami i materialistami, co pozwalają sobie wmawiać, że ogólnik jest konkretem i najważniejsze są pieniądze, a nie głębsze wartości. Kto myśli inaczej to w tym liberalizmie ma mniej wolności. Zanim tak zaczniecie krytykować niedoskonałych rządzących to przypomnijcie sobie poprzedników. Czy sądzicie, że oni nie zrobią ponownie tego samego za co stracili władzę? Naprawdę wierzycie, że się zmienili? Jeśli w to wierzycie to jesteście naiwni, bo ludzie co mieli władzę i chcą ją odzyskać wcale się nie poprawiają, oni przekraczają kolejne granice, posuwają się coraz dalej. Chcecie antydemokratycznej Polski? Ja nie, dlatego nie popieram antydemokratycznej moim zdaniem opozycji. Akurat ich te banery co to ustawia się na naczepie na chodnikach to ja widziałem pod jednym z cmentarzy i pod jedną ze szkół. Dla mnie reklamowanie się w takich miejscach jest niedozwolone, nawet jeśli to nie jest teren cmentarza czy szkoły, ale jest w pobliżu naprzeciw danego miejsca. Pani Kopacz na wielkim plakacie umieszczonym na naczepie obok cmentarza to dla mnie obraza.

 • Link do komentarza Marco środa, 08 maja 2019 07:20 napisane przez Marco

  I bardzo mądrze to wymyślono. Egzamin maturalny jest tak ważnym wydarzeniem dla społeczeństw Gniezna , Witkowa i Trzemeszna , że praca służb porządkowych bardzo się tutaj przyda. Te egzaminy powinny zawsze przebiegać w spokojnej atmosferze.

 • Link do komentarza Pan Cogito wtorek, 07 maja 2019 22:04 napisane przez Pan Cogito

  Przykre do czego doprowadziła polityka nienawiści partii rządzące w Polsce. Wszelkie więzi społeczne zostały zdewastowane a granice przyzwoitości przekroczone. Jednak najprostsza psychologiczna zasada mówi że akcja zawsze wywołuje reakcję. Abstrahując od tej konkretnej sytuacji, która wymaga bezwzględnego potępienia niezależnie od motywacji sprawców należy mieć na uwadze że takie sytuacje niestety będą się powtarzać a są efektem wprowadzania w Polsce systemu jednowymiarowego systemu wartości z zaburzonym a często wręcz odwróconym znaczeniem słów, pojęć, zdarzeń sytuacji. Brak dyskusji w parlamencie, ograniczanie jej w przestrzeni publicznej, dyskredytowanie przez media rządowe całych grup społecznych prowadzi do frustracji i bezradności której wynikiem są zachowania nieracjonalne, patologiczne, często przecież jeżeli zgodne z nurtem wiodącej partii bagatelizowane przez władze, policję, organy ścigania. Jeżeli oni mogą na przykład wieszać szubienice z politykami na katowickim rynku dlaczego my nie możemy robić podobnych rzeczy takie oto powstaje przeświadczenie w umysłach Polaków. Władza zaczyna zbierać niestety zatrute owoce swoich wcześniejszych posunięć. Władzy autorytatnej zawsze się wydaje że może zapanować nad procesami społecznymi. Otóż co najwyzej może i to na krótką metę zapanować nad temperaturą, formą i treścią przekazu. Tyle że nieustanne podgrzewanie temperatury prowadzi do... Niech każdy sam sobie odpowie do czego

 • Link do komentarza Gosia wtorek, 07 maja 2019 21:47 napisane przez Gosia

  Znaleziono sposób na strajkujące pseudo ciało pedagogiczne to znaleźli i na tych co grożą, jeszcze tylko tych drugich złapać i wiem na co idą moje podatki! Dzięki policjo!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane