wtorek, 07 maja 2019 15:12

PEC z wyróżnieniem i czystszą emisją

 
PEC z wyróżnieniem i czystszą emisją fot. Rafał Wichniewicz

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej po raz kolejny zostało wyróżnione w prestiżowym rankingu. Ponadto spółka zakończyła trwającą kilka lat modernizację swojej głównej ciepłowni przy ul. Spichrzowej.

Okazja ku pochwaleniu się dwoma osiągnięciami spółki nadarzyła się w miejscu, które w ostatnim czasie zyskało zupełnie nowe wyposażenie - w Ciepłowni C-13, która zasila w ciepło systemowe praktycznie całą sieć ułożoną na terenie miasta. 

Jak przekazali przedstawiciele PEC, spółka zajęła czwarte miejsce w rankingu Strefy Gospodarki Gazety Prawnej na najlepsze przedsiębiorstwo ciepłownicze w Polsce. W rankingu tym jest ona ujmowana już piąty rok z rzędu, notując za każdym razem coraz wyższe lokaty. 

- Nasza redakcja od szeregu już lat realizuje ranking najlepszych przedsiębiorstw energetyki cieplnej i przy każdorazowym wyłanianiu liderów są brane pod uwagę różne rankingi, a więc te działania twarde - wyniki finansowe, obroty, środki przekazywane na remonty i modernizacje, jak i projekty miękkie, a więc sprawy związane z podnoszeniem kwalifikacji, wydatkami na szkolenia oraz otoczka związana z społeczną działalnością biznesu - mówił Bogdan Leszczorz, sekretarz redakcji Strefa Gospodarki Gazety Prawnej. W ubiegłym roku PEC zajął piąte miejsce, toteż awans o jedno wyżej jest odbierane jako uznanie dla dotychczasowej działalności spółki: - Bardzo się cieszymy, tym bardziej że niżej w rankingu są o wiele większe od nas przedsiębiorstwa, jak Olsztyn, Kielce czy Świnoujście. Czwarte miejsce odczytujemy jako wyraz naszego profesjonalizmu w działaniu w zakresie dostaw ciepła systemowego oraz obsługi naszych klientów - przyznał Dariusz Zamiar, prezes spółki PEC.

Przy okazji wręczenia wyróżenienia, dokonano także podsumowania modernizacji Ciepłowni C-13 przy ul. Spichrzowej. Jak przekazał Piotr Staśkiewicz, zastępca dyrektora ds. technicznych: - Inwestycja ostatnich dwóch lat była spowodowana tym, byśmy dopasowali moc zainstalowanej na ciepłowni do mocy zamówionej oraz byśmy się dostosowali do coraz ostrzejszych wymagań ochrony środowiska. Zredukowaliśmy ilość emitowanych do atmosfery pyłów o ponad 52%. Przed modernizacją normy emisyjne, które musieliśmy spełniać były w granicach 400 mg/m3, a po modernizacji musimy spełniać 100 mg/m3. Urządzenia, które teraz mamy zainstalowane na trzech kotłach, będą spełniały normy, które będą obowiązywać od 2025 roku, a więc 50 mg/m3 - mówił, wskazując iż pomiary po ukończeniu prac wskazały iż emisja wynosi od 10-20 mg/m3. Jak dodał, dzięki modernizacji udało się zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o około 50%. Cała inwestycja kosztowała spółkę niecałe 18 mln złotych, na którą udało się pozyskać pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

8 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye środa, 08 maja 2019 13:02 napisane przez EagleEye

  @Harek rozumie że dane z Bankier.pl to dyrdymały w jakich nakładach sprzedają się poszczególne tytuły. Artykuł z wczoraj :-)

  https://m.bankier.pl/wiadomosc/Sprzedaz-dziennikow-w-III-19-spadla-rdr-o-10-34-proc-do-595-tys-sztuk-ZKDP-7663723.html

 • Link do komentarza Jarek środa, 08 maja 2019 10:42 napisane przez Jarek

  Do EagleEye
  Po pierwsze nie jakaś tam gazeta. Wydawany przez Infor Dziennik Gazeta Prawna jest traktowany na równi z Rzeczpospolitą. Prenumerowany jest w bardzo wielu firmach. Kierowany przede wszystkim do właścicieli firm, kadry zarządzającej, menedżerów, księgowych itp. W związku ze zmianami prawnymi których zawsze jest mnóstwo - to dla wielu osób pozycja obowiązkowa.
  Strefa-Gospodarki jest ogólnopolskim dodatkiem do Prawnej.
  Nakład papierowy to ok. 50 tys. Nie licząc brukowców to obecnie trzeci tytuł w Polsce.
  Biorąc pod uwagę to co napisałeś to najbardziej prestiżowe media to brukowce czyli Fakt i Super Express . Trochę nie ta liga....
  Co do najdroższej jednostki ciepła - to fakt tanio nie jest, ale pocieszam się tym, że chociaż część tej kasy jest dobrze wydawana.

 • Link do komentarza Dalekowzroczny środa, 08 maja 2019 07:25 napisane przez Dalekowzroczny

  Ok. Przy ulicy Spichrzowej wszystko gra. A co z kotłownią, straszydłem przy ulicy Rzepichy ??? Kiedy tamta kotłownia zostanie zmodernizowana i zacznie ogrzewać budujące się na Skiereszewie osiedla mieszkaniowe a za chwile również dwa potężne Hipermarkety.???? Przy ulicy Warzywnej i przy samym parku szpitala Dziekanka. ( obok kościoła).

 • Link do komentarza KEGAN wtorek, 07 maja 2019 22:14 napisane przez KEGAN

  To są kółka wzajemnej adoracji -brawo PEC mistrz PEC-U

 • Link do komentarza humanista wtorek, 07 maja 2019 22:05 napisane przez humanista

  EagleEye/ Gazeta Polska jest bardziej opiniotwórcza dla pewnej grupy.

 • Link do komentarza :-) wtorek, 07 maja 2019 20:41 napisane przez :-)

  Ta Strefa Gospodarki organizuje jeszcze ranking TBS-ów to może by magistrat zgłosił ten nasz TBS oczywiście z prezesem który dostał ekwiwalent za urlop

 • Link do komentarza elo wtorek, 07 maja 2019 20:22 napisane przez elo

  Wszystko fajnie , tylko że Strefa Gospodarki to niezależny dodatek dystrybuowany z GP , z dziedziny reklamy prasowej i będący organizatorem programów promocyjnych. Skoro jest to firma zajmująca się promocją to chyba nie robią tego za darmo. Ten ranking PEC obejmuje zaledwie 10 przedsiębiorstw, podczas gdy przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce jest o wiele więcej i te pozostałe nie biorą udziału w tym rankingu , ciekawe ?

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 07 maja 2019 16:22 napisane przez EagleEye

  Nie rozśmieszajcie mnie. Od kiedy to jakaś gazeta z nakładem 25 tyś jest jakimś prestiżowym medium przyznajacym jakieś nagrody za tzw. wpisowe !!!
  Szkoda że PEC nie dostał nagrody za najdrozszą jednostkę wytwarzanego ciepła :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022