wtorek, 07 maja 2019 10:39

Kolejne alarmy w szkołach na terenie powiatu

 
Kolejne alarmy w szkołach na terenie powiatu archiwum redakcji

Podobnie jak wczoraj do gnieźnieńskich szkół wpłynęły informacje o ładunkach wybuchowych, jakie miały zostać podłożone w placówkach. Służby ponownie sprawdziły kilka placówek.

Taki sam scenariusz jak w dniu wczorajszym - we wtorek rano do elektronicznych skrzynek pocztowych gnieźnieńskich szkół oraz w innych miejscowościach trafiły maile o treści informującej o bombach, które miały zostać umieszczone w placówkach.

Tym razem były one skierowane do sześciu szkół - trafiły m.in. do placówek oświatowych w Witkowie, Trzemesznie oraz Gnieźnie, m.in. PWSZ. W żadnej z nich nie przeprowadzono ewakuacji, ale we wszystkich pojawiły się służby, które sprawdziły obiekty. Jak poinformowała nas Policja, działania służb przeprowadzono sprawnie i nie było konieczności opóźniania przystąpienia do egzaminów maturalnych, które odbyły się zgodnie z planem.

Podobna sytuacja miała miejsce w innych placówkach na terenie kraju. Jak wczoraj informowały ogólnopolskie media, o możliwości zakłócenia egzaminów maturalnych służby informowały komisje egzaminacyjne już kilka dni temu. Sprawę badają funkcjonariusze CBŚP.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Zenas wtorek, 07 maja 2019 23:08 napisane przez Zenas

  Przecież każdy, kto ma choć trochę rozumu wie, że za dalszą destabilizacją w szkołach stoją ci, co strajkowali i strajk im po prostu nie wyszedł. No i sięgnęli po nową broń.

 • Link do komentarza Karol K wtorek, 07 maja 2019 21:34 napisane przez Karol K

  Dobrze ze linie pkp chodzą normalnie

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 07 maja 2019 17:50 napisane przez Koryfeusz

  Mi to dziwnie pachnie opozycją. Zresztą wiemy do czego opozycja jest zdolna, aby narobić szumu przed wyborami. Chodzi o to, aby wprowadzić poczucie chaosu i obciążyć winą ekipę rządzącą. Co do opozycji to każdy, kto nie ma sklerozy i nie żył w jaskini pamięta antydemokratyzm Tuska i Schetyny. Przypomnę tylko akcje "Widelec", strzelanie do protestujących górników czy nachodzenie przez ABW dziennikarzy. Tego było zresztą o wiele więcej. Te środowiska opozycyjne są moim zdaniem niebezpieczne i zrobią wszystko, aby mieć władzę i ją utrzymać, będą zwalczać każdego kto myśli inaczej. Pamiętamy przecież prowokacje wobec prawicy i stronnictw narodowych za poprzednich rządów. Obecna władza bojąc się zarzutów o łamanie demokracji jest zbyt łagodna wobec opozycji. Dla dobra kraju jednak trzeba podjąć stanowcze metody z aresztowaniami włącznie. Jeśli nie przed wyborami, to ja na miejscu rządzących dokonałbym aresztowań kilku liderów opozycji po wyborach. Przede wszystkim zamknąłbym Schetynę, bo uważam tego człowieka za zagrożenie dla wolności i demokracji w Polsce.

 • Link do komentarza humanista wtorek, 07 maja 2019 13:00 napisane przez humanista

  Czy któryś z gnieźnieńskich wizjonerów wie, kto stoi za tymi alarmami?
  Powinien niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.
  Mam na myśli głównie tych, co wypowiadali się o sprawcach pożaru we francuskim kościele.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane