poniedziałek, 06 maja 2019 09:10

Pożar domu w Witkowie - kilka zastępów w akcji

 
Pożar domu w Witkowie - kilka zastępów w akcji źródło: OSP Witkowo

W poniedziałkowy ranek służby otrzymały zgłoszenie o prawdopodobnym pożarze domu na jednym z osiedli w Witkowie.

Do zdarzenia doszło 6 maja około godziny 5:30. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożarze, jaki miał zostać zauważony w domu przy ul. Bajecznej lub Łąkowej w Witkowie. Na miejsce zadysponowano w sumie sześć zastępów - OSP Witkowo, OSP Skorzęcin, OSP Wiekowo oraz JRG Gniezno.

Po przybyciu na miejsce pierwszych strażaków z Witkowa, zastano rozprzestrzeniający się pożar dachu parterowego budynku mieszkalnego z poddaszem. Zaczął się on prawdopodobnie w przyległej do domu altanie, skąd przeniósł się na poszycie dachowe. Sam obiekt został opuszczony przez lokatorów jeszcze przed przybyciem strażaków.

 

Strażacy podjęli się akcji gaśniczej, zaczynając od obrony ocalałego jeszcze budynku, a następnie wraz z dojechaniem kolejnych zastępów zaczęto tłumić ogień, do czego niezbędne było także wycięcie fragmentu dachu. W trakcie tego dokonywano także wentylacji obiektu. Działania na miejscu prowadzone były przez około 2,5 godziny.

źródło: OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane