czwartek, 18 kwietnia 2019 14:30

PitStop w Gnieźnie: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

  mn
PitStop w Gnieźnie: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów zdjęcie nadesłane

Przed nami coraz cieplejsze dni i długi weekend majowy, czyli czas wyjazdów za miasto. Zanim jednak wyruszymy w trasę, warto sprawdzić stan techniczny auta. Mieszkańcy Gniezna będą mieli okazję zrobić to bezpłatnie już w czwartek 25 kwietnia, w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Gnieźnie pojawi się z inicjatywy hurtowni motoryzacyjnej Armicar. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy C.H. Jagoda, ul. Gdańska 112, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Część z nas z pewnością planuje wyjazdy na długi majowy weekend i zanim wyruszymy w trasę warto sprawdzić w jakim stanie są poszczególne elementy wpływające na bezpieczeństwo podczas jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ogumienie, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu, a bezpieczeństwem na drogach.

– Przed nami majówka, czyli czas wzmożonych wyjazdów za miasto. Niektórzy długi majowy odpoczynek rozpoczną już w ten weekend. To najlepszy czas, aby sprawdzić, w jakim stanie technicznym jest samochód. Warto skontrolować nie tylko poziom ciśnienia w oponach czy ustawienie świateł, ale też takie elementy, jak np. układ kierowniczy czy zawieszenie. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Michał Dziadoszek z hurtowni motoryzacyjnej Armicar należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, firmy Armicar, ATE, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Sędziwoj piątek, 19 kwietnia 2019 14:49 napisane przez Sędziwoj

    Oczywiście. Będzie nawet choinka o zapachu kokosowym do malucha, używana opona do Stara oraz oryginalna plakietka bramkarza.

  • Link do komentarza Rysio czwartek, 18 kwietnia 2019 17:53 napisane przez Rysio

    A wbiją mi przegląd w dowodu rejestracyjnego ? Bo akurat kończy mi się ...?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane