środa, 17 kwietnia 2019 20:39

Droga Krzyżowa ulicami centrum

 
Droga Krzyżowa ulicami centrum fot. Rafał Wichniewicz

Tradycyjnie w Wielką Środę ulicami centrum miasta przeszła Droga Krzyżowa. We wspólnej modlitwie uczestniczyła spora grupa gnieźnian.

Procesja z krzyżem przy licznym udziale duchowieństwa oraz wiernych, wyruszyła spod kościoła garnizonowego. Przeżywanie misterium Męki Pańskiej od lat trwale wpisuje się w wydarzenia Wielkiego Tygodnia, które przygotowują do nadchodzących świąt wielkanocnych.

Mimo chłodnej aury, tłum gnieźnian wspólnie przeszedł w kierunku katedry, a po drodze znajdowały się poszczególne stacje drogi. Na nich odczytywano poszczególne rozważania, przygotowane przez parafię bł. Jolenty, a niesiony krzyż brali na swoje ręce i ramiona przedstawiciele kolejnych środowisk kościelnych oraz osób duchownych z terenu Gniezna. Po dojściu przed katedrę, abp Wojciech Polak Prymas Polski wygłosił krótkie słowo do wiernych, w którym podkreślił znaczenie wartości rodziny oraz wspólnego uczestnictwa w tego typu wydarzeniach. Na koniec życzył wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia, udzielając błogosławieństwa.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza z.dzicha czwartek, 18 kwietnia 2019 00:14 napisane przez z.dzicha

    Chwała Prymasowi teformującemu waire nad taką mondroscią życiową malujacą sie na wielu twarzachwielu gnieznian która wydała na swiat takie twory jak wiele w sobote na rynku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane